למה להשקיע?

2023 – השנה שתעשה אתכם מאושרים

 

אם הייתי שואל אתכם מה אתם מאחלים לעצמכם לשנה הבאה או לעשור הבא, אני בטוח שהייתם עונים – שנהיה מאושרים ובוודאי גם בריאים. האמת שזה בדיוק מה שאני מאחל לעצמי. אז במה שקשור לבריאות, זה לא תמיד תלוי בנו אבל עניין האושר שלנו, תלוי גם תלוי.

עכשיו נשאלת השאלה, מה עושה אתכם מאושרים? ואני חושב שאם נכמת את הכל, כולל החלומות שיש לנו, כולל היומיום, אפשר להגיד בוודאות שליציבות כלכלית יש חלק נכבד באושר שלנו. אם האדמה רועדת ואנחנו לא יודעים איך נסגור את החודש, אנחנו בטח לא יכולים להיות מאושרים, כך גם אם נדע שהחלומות שלנו יצטרכו להמתין כי אין מספיק כסף, או שנצטרך למנוע דברים מהילדים שלנו ועוד לא התחלתי לדבר על הפנסיה.

 

כסף לא יכול לקנות לנו אושר! האמנם?

מי לא מכיר את האמרה הזו? אני לא יודע מי המציא אותה, אבל הוא בטח לא נאבק עם המינוס בבנק או דאג לגבי העתיד הכלכלי שלו. אחד המאפיינים של התקופה בה אנו חיים, בעיקר במדינות המערביות נקרא ׳חרדה כלכלית׳ (נראה לי שבמציאות הפוליטית של השנה החולפת בישראל, זה אפילו התחדד). זוהי חרדה המלווה אנשים בחייהם הבוגרים, היא מתבטאת בחרדה לגבי הפרנסה ופחד של מי שמתמודד איתה שלא יוכל להשיג כסף, לשמור עליו או שפשוט הכסף יאבד. החרדה יכולה ולהשפיע על בעיות בריאותיות שונות וניתן לקרוא לה ״הרוצח השקט״. אז בין אם החרדות מוצדקות ובין אם לא, אין ספק שהכנסה יציבה וקבועה, יכולה להוות לפחות חלק מפתרון הבעיה. אבל מה עושים אם שני בני הזוג עובדים ובכל זאת המשכורת לא מספיקה כדי להגשים את החלומות שלנו?

 

תקומו שעה קודם

מי לא מכיר את המערכון של הגשש שבו סלים ורזה אומר לנשרק׳ה בנו שהוא צריך להתאמן 25 שעות ביממה ומציע לו לקום שעה קודם (נו טוב, אולי הצעירים מביננו לא כל כך מכירים.)  ובכל זאת, במציאות שבה אנו מוגבלים במספר שעות עבודה ביום, האם ניתן בכל זאת להגדיל את ההכנסה החודשית שלנו? והאם אפשר לעשות זאת לאורך זמן בלי להזדקק ל 25 שעות ביממה?

 

למצוא את העוגן שלכם

יש לא מעט סיבות למה כדאי לייצר הכנסה נוספת: שקט כלכלי, דאגה לפנסיה, רווחה כלכלית, רוגע, עזרה לילדים הבוגרים, חיסכון ליום סגריר ועוד ועוד. כל אחד יכול למצוא את ה״למה״ שלו. למה הוא רוצה או זקוק להכנסה נוספת, אבל המשותף לכולנו היא ההבנה שהכנסה נוספת יכולה לעזור בהווה ובטח ובטח בעתיד. אז איך מכניסים עוד כסף מבלי להשקיע עוד שעות? השקעה פאסיבית!

 

אתם פאסיביים והכסף עובד בשבילכם

אתם סקפטיים לגבי המונח ״הכנסה פאסיבית? לא הייתי אומר שלא בצדק, כי הרי חינכו אותנו שכדי להרוויח כסף צריך לעבוד קשה, אז איך המילה ״פאסיבי״ מסתדרת עם עבודה קשה? פה אני נכנס לתמונה. אני עובד קשה עבורכם (בחיי, אפילו אשתי מתלוננת על זה). המצב בישראל כיום הוא שגם אם יש לכם סכום כסף בצד, אין במה להשקיע. תכניות חיסכון אינן כדאיות כי הריבית היא אפסית, מחירי הנדל״ן בישראל גבוהים מאד וכמעט ואין מציאות בתחום ולהשקיע במניות זה סיכון גבוה מדי וגם צריכים להבין בזה ממש. תוסיפו על זה אי יציבות כלכלית כתוצאה מהמצב הפולטי. אז מה האלטרנטיבה? נדל״ן בחו״ל.

 

חו״ל זה פה ממש ממול 

נו טוב, אז לא בדיוק, זה אפילו רחוק מאד, אבל יש שם לא מעט נדל״ן שיכול להניב לכם תשואות גבוהות. רק צריך להכיר את השוק, לדעת איפה לחפש ומה הם נכסים טובים ולהיות מחוברים עם אנשי קשר מקומיים – זה בדיוק מה שאני עושה כבר לא מעט שנים. השקעות הנדל״ן שאנו מציעים ללקוחותינו מניבות תשואות יפות והלקוחות מרוצים ומצביעים ברגליים.

 

ג׳ונאס סאלק מפתח החיסון נגד פוליו אמר: ״התקווה נמצאת בחלומות, בדמיון ובאומץ של אלה המעיזים להפוך חלומות למציאות.״ אז אם אתם מעוניינים לשמוע איך להפוך את החלומות שלכם למציאות, התקשרו ונספר לכם. מה שבטוח זה ששנת 2023 תהיה מרגשת.

 

Picture of חננאל אלבו
חננאל אלבו

נעים מאוד, שמי חננאל, משקיע בנדל״ן בארה״ב. חי ונושם את העולם המרתק הזה כבר קרוב לעשור. בנוסף, אני מלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השכלה פיננסית.
אני נשוי ואב ל־4, חובב ספורט ונגרות, מתנדב כנהג אמבולנס וכחובש.

תפריט נגישות