השקעות נדל"ן בחו"ל – איפה כדאי להשקיע?

בכל הנוגע להשקעות רווחיות ומתגמלות, אין רווחיות ומניבות יותר מהשקעות נדל"ן בחו"ל. משקיעים ישראלים רבים מאסו באתגרים ההולכים וגדלים של שוק הנדל"ן הישראלי, בבירוקרטיה המסועפת שלו, בדרישות המכבידות של הרשויות המקומיות ושל רשויות המיסים ובסחבת האין־סופית שהיא חלק בלתי נפרד ממנו. לנוכח הקשיים ששוק הנדל"ן הישראלי מציב בפני המשקיעים, שוק הנדל"ן בחו"ל – הן באירופה והן בארצות הברית – נעשה אטרקטיבי יותר ויותר למשקיעים שמחפשים אחר עסקאות נוחות ומבטיחות והכנסות פסיביות משתלמות.

שוק הנדל"ן האמריקני נמצא על הכוונת של המשקיעים הישראלים מזה כמה עשורים. בשנים האחרונות – ובמיוחד מאז משבר הסאב־פריים של 2008 – יותר ויותר ישראלים מתוודעים לתחרותיות ולנזילות של שוק הנדל"ן האמריקני, לבירוקרטיה הידידותית בארצות ברית ולמערכת המשפט האמריקנית המתוחכמת שפתוחה למשקיעים זרים, באה לקראתם ומקילה עליהם בתהליך הרכישה עד לסגירת העסקה. התשואות למשקיעים בנדל"ן אמריקני גבוהות באופן ניכר מהתשואות המדשדשות בארץ, והמבחר הרב של ההשקעות הזמינות בארצות הברית מאפשר למשקיעים הישראלים להתמקד בנכסים רלוונטיים ולהתמקצע בהשקעות ייחודיות. רוצים להשקיע בנדל"ן מניב בחו"ל ולהרוויח? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

אם כבר נדל"ן בחו"ל, אז שיהיה בארצות הברית

אף שישראלים רבים המחפשים השקעות נדל"ן בחו"ל, מתמקדים באירופה ומעדיפים אותה בשל קרבתה לארץ ובשל המחירים הנוחים של הנכסים בה, אם תשאלו מומחים להשקעות נדל"ן, תגלו שדווקא שוק הנדל"ן האמריקני מציע למשקיעים תמורה הולמת להשקעות בהון עצמי נמוך, ולמרות המרחק כדאי להתאמץ ולפנות מערבה – לשוק הנדל"ן שעומד בחוד החנית של שוּקי הנדל"ן בעולם כולו.

אם עד לפני עשרים שנה יעדים אירופאים כמו קפריסין, יוון, מזרח אירופה, איטליה, ספרד ופורטוגל סחפו אחריהם ישראלים רבים בחיפוש אחר השקעות פרטיות והניבו רווחים יפים, מאז פרוץ משבר הסאב־פריים שוק הנדל"ן האמריקני הגדיל את הכדאיות למשקיעים ישראלים וקיבל אותם בזרועות פתוחות.

והיום אין יעד מומלץ יותר למשקיעים הישראלים מארצות הברית. למה? מפני שמשבר במדינה זרה הוא כר פורה למשקיעים ישראלים חובבי אתגרים; מפני שמשקיעים נבונים יודעים שכל משבר הוא נקודת זינוק לצמיחה אדירה, וששוק הנדל"ן תמיד מתקן את עצמו; מפני שמאז 2008 ועד היום הנכסים בארצות הברית שומרים על ערך גבוה ומחירים מצוינים; מפני שנדל"ן אמריקני הוא חלופה ראויה ומשתלמת לנדל"ן הישראלי וגם לנדל"ן האירופאי; משום שמשקיעים רבים – ובכללם ישראלים – יכולים להיכנס למשחק התחרותי הזה גם בהון התחלתי נמוך וליהנות מתשואות מבטיחות ומתגמלות ומהכנסה פסיבית מרשימה; ומשום שארצות הברית היא בכל זאת ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ולא פחות מזה – ארץ ההשקעות הבלתי מוגבלות. ואת זה לא כדאי לפספס.

 

הטבות מס למשקיעי נדל"ן? יש דבר כזה

כשמשקיעים ישראלים חושבים על השקעות נדל"ן, הם בדרך כלל חושבים על כאב הראש המיסויי הנלווה לתהליך, ועל הכספים הרבים שאובדים באינטראקציה עם רשויות המס בארץ. נראה שדווקא היבטי המס הנלווים לעסקאות נדל"ן בארץ, הם אלה שגורמים למשקיעים לעשות אחורה פנה ולחפש השקעות בחו"ל בלי כאב ראש ובלי לחשוש מאובדן כספים.

שוק הנדל"ן האמריקני מציע למשקיעים ישראלים הטבות מס אטרקטיביות, ולא נגזים אם נאמר שאין להן אח ורע בשוּקי נדל"ן אחרים בעולם. משקיעים זרים שמעוניינים בדריסת רגל בשוק הנדל"ן האמריקני, יכולים לנצל את הקלות המס שרשות המיסים האמריקנית, ה־IRS, מעמידה לרשותם ולמזער באמצעותן את חבות המס שלהם. במקרים מסוימים הם יכולים להשתמש בזכאותם לפטור ממיסים ולהמשיך בתהליך של רכישת נכסים בלי לחשוש ממקלות בגלגלים ובלי לאבד כספים בדרך. אם רק נכנסתם לשוק הנדל"ן האמריקני ואינכם בקיאים בדרישות של הרשויות המקומיות ובהיבטי המיסוי בארצות הברית, כדאי שתתייעצו עם המומחים של ליברקי להשקעות נדל"ן בארצות הברית, תמנעו מאינטראקציה שלילית עם הרשויות ותמקסמו את הרווחים שלכם.

השקעות נדל"ן בחוץ לארץ

 

בחיפוש אחר יעדי הנדל"ן המובילים

משקיעי נדל"ן מקצועיים יודעים שלא מספיק לחפש באינטרנט רשימה של יעדים מובילים; צריך להבין למה יעדים מסוימים מוגדרים מובילים, ומהם הגורמים המשפיעים על הביקוש שלהם. גם יבשת אירופה וגם ארצות הברית מאופיינות באוכלוסיות הטרוגניות שיש להן צרכים משלהן, העדפות משלהן, סטנדרטים שונים ודרישות מגורים שונות. המשבר הכלכלי של השנים האחרונות עודנו חי ובועט ומשפיע רבות על האיתנות הפיננסית של כולנו, ועל אחת כמה וכמה – של האוכלוסיות המקומיות באזורי השקעה שעד לא מזמן נחשבו מובילים.

בבואנו לאתר יעדי נדל"ן מבוקשים עלינו לבחון את האיכות של האוכלוסייה המקומית ואת חוזקה. עלינו לנתח את הביקוש שלה למגורים איכותיים ברמה גבוהה ואת היכולת שלה לעמוד במחירי השכירות ולהתמיד בהם לאורך זמן. כמו כן עלינו לבדוק את נתוני הפשיעה באזורי ההשקעה המובילים, את המוסדות הציבוריים בסביבתם ואת אפשרויות התעסוקה. רק לאחר שנשקלל את כלל הנתונים הרלוונטיים להשקעה, נעמוד על טיבה ונבחן את הכדאיות שלה, נוכל להמשיך בתהליך בראש שקט ובציפייה לרווחים.

באזורי ההשקעה המבוקשים ביותר בארצות הברית נוכל למצוא אוכלוסייה מקומית חזקה ומבוססת ונכסים איכותיים שיש להם ערך נדל"ני גבוה ופוטנציאל לתשואות גבוהות. חברת ליברקי קרן להשקעות בנדל"ן בארה"ב משקיעה בדרום קרוליינה, בג'ורג'יה, באלבמה ובפלורידה. מדינות אלה מאופיינות בהגירה חיובית, באוכלוסייה שהולכת וגדלה, באפשרויות תעסוקה מגוונות, בשיעורי אבטלה נמוכים, בשיעור הכנסות גבוה למשק בית, בדירוג גבוה של מוסדות חינוך ובריאות ובשיעורי פשיעה נמוכים. תנופת הבנייה במדינות הללו מרשימה, וקל מאוד להנפיק בהן היתרי בנייה ולסגור עסקאות במהירות. המשקיעים המקצועיים והמנוסים של ליברקי יודעים שהשקעה איכותית ומניבה היא פועל יוצא של עבודת שטח יסודית ומדוקדקת, בחירת האזור הנכון להשקעה, זיהוי האוכלוסייה הנכונה ואיתור הנכסים הנכונים. בלי זה קשה מאוד להתקדם ולהבטיח למשקיעים הכנסות יציבות, קבועות ומשתלמות לאורך זמן.

 

השקעות נדלן בחו"ל – איפה מתחילים?

ארצות הברית היא מדינה אידיאלית להשקעות נדל"ן, ושוק הנדל"ן האמריקני הוא אידיאלי למשקיעי נדל"ן ישראלים. מערכת המיסוי האמריקנית הנוחה, הבירוקרטיה הידידותית והנזילוּת המאפיינת את שוּק הנדל"ן בכל מדינה ומדינה בארצות הברית, הן קרקע נוחה למשקיעים ישראלים שאוהבים גמישות, נזילוּת, ודינמיות בעסקאות שלהם ומוצאים בשוק האמריקני הזדמנויות נהדרות להשקעה. עם זאת, חשוב להבין שההשקעות עצמן הן שלב סופי בתהליך ארוך ומתמשך שמתחיל בעבודת שטח יסודית, ממשיך בבחינת אזורי ההשקעה, בבדיקת הנכסים ובניתוח העסקאות ומסתיים בחתימה על החוזה.

התהליך הארוך הזה מחייב ידע, הבנה וניסיון. הוא מחייב התמקצעות בנדל"ן אמריקני ועבודה מדויקת. לפני שיוצאים לדרך יש להבין את הרגולציה המקומית, את הדרישות של הבירוקרטיה, את החקיקה הרלוונטית ואת היבטי המינוף שנקבעים במוסדות הפיננסיים המקומיים. יש לקשור קשרים ענפים עם סוכני נדל"ן שפועלים בשטח, להתייעץ עם רואי חשבון מקומיים ועם משפטנים ולהבין שהשקעה בנדל"ן אמריקני איננה מסתיימת כשסוגרים את העסקה. היא מחייבת מסירות והתמדה גם לאחר שהעסקה נסגרת, כל עוד מחזיקים בנכסים ועד לשלב האקזיט. ושלב האקזיט הוא ממש לא הסוף. הוא הבטחה להתחלה חדשה ומוצלחת בהרבה.

 

למה להשקיע בנדל"ן דווקא בארה"ב?

 

להשקיע בנדל"ן אמריקני עם ליברקי

המשקיעים של ליברקי הם משפחה גדולה ומאושרת. הם יודעים שליברקי היא הבית שלהם לנדל"ן אמריקני, והיא האמצעי הטוב ביותר לייצוּר הכנסה פסיבית ואיכותית מנדל"ן וליציאה לחירות כלכלית. ליברקי מציעה למשקיעים שלה מסלולי השקעה מגוונים שמתאימים ליכולות הכלכליות שלהם, להעדפות שלהם ולצרכים שלהם. השקעה בקרנות היוקרתיות של ליברקי היא ההשקעה המבוקשת ביותר בתחום הנדל"ן היום, והיא מושכת עוד ועוד משקיעים שמתעניינים בנדל"ן אמריקני ויודעים שהקרנות של ליברקי יעשו בשבילם את העבודה.

ות רוצים לשמוע עוד על אזורי ההשקעה המומלצים בארצות הברית ועל הנכסים המובילים שמחכים רק לכם? צרו איתנו קשר. נשמח לחלוק איתכם בידע ובמומחיות שלנו ולתת לכם הזדמנות להשקיע בנדל"ן איכותי ולהרוויח.

Picture of חננאל אלבו
חננאל אלבו

נעים מאוד, שמי חננאל, משקיע בנדל״ן בארה״ב. חי ונושם את העולם המרתק הזה כבר קרוב לעשור. בנוסף, אני מלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השכלה פיננסית.
אני נשוי ואב ל־4, חובב ספורט ונגרות, מתנדב כנהג אמבולנס וכחובש.

תפריט נגישות