נדל"ן להשקעה – כל מה שצריך לדעת

בואו נדבר על נדל"ן להשקעה. למה? כי הגיע הזמן לעשות סדר בדברים ולהיכנס ברגל ימין לשוק היציב והמשגשג בעולם. ישראלים רבים מחפשים אחר הזדמנויות לשפר את תיק ההשקעות שלהם וליהנות מתשואות גבוהות ומרווחים קבועים. פעמים רבות הם נכנסים לתחום נדל"ן להשקעה ללא ידע ובלי הכוונה מקצועית, מסתבכים בעסקאות לא איכותיות ומוצאים את עצמם עם נכסים בעייתיים שאי אפשר לממש.

אנחנו מסכימים שהביקוש התמידי לנדל"ן גם בארץ וגם בעולם מאפשר לשוק לתקן את עצמו לאחר כל משבר ולשגשג גם לאחר תקופות ארוכות של קיבעון; ונכון שמשקיעים לא מנוסים יכולים להבטיח לעצמם תשואות מינימליות גם מהשקעות בעייתיות, אבל למה להתגרות בגורל? שוק הנדל"ן הוא מגרש משחקים גדול והומה שדורש מהשחקנים מיומנות, ניסיון ויכולת לגבש אסטרטגיות מתוחכמות.

כדי להצליח בו ולשמר את ההצלחה צריך לדעת את כללי המשחק, לעמוד בדרישות ולשחק בתבונה. מהם כללי המשחק? ראשית, אם אתם רוצים להשקיע בנדל"ן ואין לכם ניסיון, אל תעשו את זה לבד; שנית, בואו לשמוע מה יש למומחים של ליברקי לומר על נדל"ן איכותי להשקעה ועל הדרך הנכונה לשחק במגרש של הגדולים. מוכנים? בואו נלמד איך לעשות את זה נכון.

 

למה בכלל להשקיע בנדל"ן?

נדל"ן להשקעה הוא אחד הדברים המדוברים ביותר בקרב משקיעים בין שהם מתמחים בהשקעות בנכסים פיננסיים ובין שהם מתמחים בנדל"ן. הסיבה העיקרית לכך היא – איך לא? – הצורך הבסיסי של כולנו בקורת גג והחיפוש המתמיד שלנו אחר מגורים איכותיים, נוחים, בטוחים ומוגנים. הצורך הבסיסי האנושי הזה הוא הדבר שעוזר לשוק הנדל"ן לצמוח, להתרחב ולשגשג וגם לתקן את עצמו לאחר תקופות של משבר כלכלי או קיבעון.

ככל שהאוכלוסייה גדלה, כך גדל הצורך שלה בנכסים איכותיים למגורים ולמסחר, וכך הערך של הנכסים הללו מאמיר. גם משברים גלובליים, קשים ככל שיהיו, לעולם לא יצליחו לגרום לצניחות חדות במחירי הנדל"ן בשל הצורך התמידי במגורים ובמתחמים עסקיים, ולכן משקיעי נדל"ן מנוסים יודעים שכל קיבעון הוא זמני, והוא תמיד מסתיים בהתחדשות ובשגשוג. באזורים שבהם מתגוררת אוכלוסייה חזקה, ערכי הנדל"ן בהכרח יהיו גבוהים וימשיכו לגבוה ככל שהנכסים יושבחו. השבחת הנכסים מגדילה את ערכם ומאפשרת למשקיעים להגדיל את התשואות השנתיות ולשלוט בהשקעות.

למה להשקיע בנדלן

מה מאפיין נדל"ן להשקעה?

הדבר העיקרי שמאפיין את ההשקעות בנדל"ן הוא היציבות. ותסכימו איתנו שאין מילה שמשקיעים אוהבים יותר מיציבות. גם בתקופות של משברים כלכליים וסטגנציה משקיעי נדל"ן מצליחים ליהנות מיציבות יחסית או לכל הפחות לספוג הפסדים מזעריים. משקיעי הנדל"ן המנוסים כבר למדו ששוק הנדל"ן תמיד מתקן את עצמו, ואחרי כל משבר תמיד מגיעה תקופה של רגיעה ולאחריה צמיחה. הם יאמרו לכם שבנדל"ן צריך לאמץ את גישת המאקרו ולהתבונן בביצועים לאורך זמן.

אם נבחן את המשברים הכלכליים הגדולים מתחילת המאה – משבר בועת ההייטק ב־2001, משבר הסאב פריים ב־2008 והמשבר העולמי של 2020, נבין ששוק הנדל"ן חווה עליות ומורדות במחזוריות קבועה ותמיד מצליח לחזור לנקודת המקסימום ואף להתקדם מעבר אליה, וזאת המשמעות העיקרית של היציבות המאפיינת אותו.

שוק הנדל"ן מציע למשקיעים נכסים מוחשיים ברי־קיימה. המשקיעים יכולים להשביח את הנכסים או לממש אותם בכל עת ולדאוג לעצמם הכנסות יציבות ורווחים משמעותיים. אבל הם צריכים לדעת איך לעשות את זה נכון – מתי להשקיע, מתי להשביח ומתי למכור. אז איך עושים את זה נכון? משקיעים בהשקעות לטווח ארוך ובכך מנטרלים את ההשפעות השליליות האפשריות שנלוות לתנודות התקופתיות של השוק; מבזרים את ההשקעות ובכך ממזערים סיכונים; משתמשים במשאבים פנויים וזמינים כמו כספי חסכונות ולאו דווקא בכספים שנחוצים לכם; ומשקיעים רק אם אתם בטוחים שתוכלו לעמוד בהתחייבויות שנלוות להשקעות נדל"ן איכותיות.

 

באיזה סוג נדל"ן כדאי להשקיע?

שני סוגי הנדל"ן העיקריים הם נדל"ן למגורים ונדל"ן מסחרי. הביקוש לשני הסוגים הללו תמיד קיים, ואם משקיעים בתבונה, אפשר למצוא עסקאות מצוינות גם בעת משבר וגם בעת שגשוג. שוק הנדל"ן למגורים הוא דינמי ותמיד מחדש את עצמו גם באזורים נחשלים וגם באזורים חזקים ומפותחים. נכסים איכותיים יותר בדרך כלל יימצאו באזורי פיתוח מבוקשים בלב הערים הגדולות. מן הסתם המחירים שלהם יהיו גבוהים בהרבה ממחיריהם של נכסים בפריפריה, וזה נכון גם לישראל וגם לארצות הברית. שיעור התשואה השנתית מנכסים למגורים בארץ הוא שלושה עד ארבעה אחוזים, ואילו שיעור התשואה השנתית מנכסים למגורים בארצות הברית יכול להגיע לתשעה אחוזים ויותר, ולכן המשקיעים הישראלים מעדיפים לחפש פתרונות איכותיים להשקעות נדל"ן דווקא בארצות הברית.

גם שוק הנדל"ן המסחרי יציב ומשגשג בתקופות של צמיחה כלכלית. נכסים מסחריים מבוקשים הם משרדים, חנויות, מרכזי קניות, אזורי תעשייה, מלונות, בתי אבות, והתשואות השנתיות המתקבלות מהם גבוהות בהרבה מהתשואות של הנכסים הפרטיים ונעות בין שבעה לתשעה אחוזים. נדל"ן מסחרי מאופיין בהסכמי שכירות לתקופות ארוכות, ומשמעות הדבר למשקיעים היא, כמובן, יציבות, ביטחון והכנסות לאורך זמן. הצלחה בהשקעה בנדל"ן מסחרי בארצות הברית מושפעת מהצלחתו של העסק הפועל בנכס. ולכן משקיעי נדל"ן משקיעים רבות בבדיקות נאותות לעסק המאכלס את הנכס לפני שהם סוגרים את העסקה. ככל שהעסק הפועל בנכס מצליח יותר, כך תצליח ההשקעה ותניב רווחים גבוהים.

 

מסלול המכשולים של הנדל"ן הישראלי

משקיעי הנדל"ן בישראל כבר מכירים את מסלול מכשולים רווי המשוכות שיש לעבור בדרך לנדל"ן המיוחל. מה שרבים מהם לא יודעים, הוא שהמסלול רק הולך ונעשה מאתגר ככל שהזמן חולף. למה זה קורה? בעיקר בשל העלייה הבלתי פוסקת במחירי הנדל"ן וכל מה שנלווה אליה – מיסוי גבוה, תשלומים מרובים על אגרות ושירותים ובירוקרטיה מסועפת. די בכל אלה כדי להרחיק את המשקיע הישראלי הנבון משוק הנדל"ן המקומי ולקרב אותו יותר ויותר להזדמנויות המשתלמות שמציע לו שוק הנדל"ן האמריקני.

 

תור הזהב של הנדל"ן האמריקני

מסלול המכשולים הבלתי אפשרי הניצב בפני משקיעי הנדל"ן הישראלים, מאלץ אותם להפנות עורף לנדל"ן בארץ ולחפש הזדמנויות להשקעות איכותיות בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ניתן לומר בגסות כי הנדל"ן האמריקני זול מהנדל"ן הישראלי ומניב תשואות משמעותיות וגבוהות בהרבה. כדי להשקיע בנכסים למגורים או בנכסים מסחריים המשקיע הישראלי לא צריך לעבור מסלול מכשולים קשוח, והוא נהנה מבירוקרטיה ידידותית וממערכת מיסוי מקילה. אפשרויות הנדל"ן האמריקני הן מגוונות, וכל משקיע יכול למצוא את אפיקי ההשקעה המתאימים לרצונותיו, לצרכיו וליכולותיו. בין שהמשקיע פועל לבדו כדי לרכוש בתים פרטיים למגורים, ובין שהוא משקיע יחד עם קבוצות השקעה בנכסי מולטי־פמילי או בנכסים מסחריים גדולים, השקעות בנדל"ן אמריקני הן הדבר החם ביותר בקרב משקיעים ישראלים שמחפשים רווחה כלכלית, הכנסה פסיבית וחירות אמיתית.

השקעות נדלן בחול

נדל"ן להשקעה בארה"ב עם ליברקי

נראה לנו שאפשר לסכם את כל מה שצריך לדעת על נדל"ן להשקעה בכמה מילים. כדי להשקיע בנדל"ן ולהצליח כדאי לחפש את עסקאות הנדל"ן החכמות ולאו דווקא את העסקאות הנוצצות. כי רק העסקאות החכמות, ההתנהלות המושכלת והחיפוש אחר השקעות איכותיות שמשתלמות לאורך זמן, יובילו אתכם לחיי רווחה ולחירות הכלכלית המיוחלת. רוצים להצטרף למשפחת המשקיעים של ליברקי ולהכיר את הנדל"ן האמריקאי מקרוב? אתם מוזמנים לדבר איתנו וללמוד את רזי הנדל"ן מהמקצוענים המובילים בתחום. רוצים את המפתח לחירות כלכלית? הצטרפו לליברקי, ובואו נתחיל לעבוד.

Picture of טל מנצ’ל
טל מנצ’ל

נעים מאד, שמי טל, סמנכ״ל השקעות 'ליברקי' ישראל. שרת בצה"ל 25 שנים ופרש בדרגת סגן אלוף. בעל ניסיון אישי במגוון השקעות בארץ ובחו“ל, ניהול והובלת פרוייקטים ותקציבים גדולים ומתמחה בתחומים פיננסיים מרכזיים, בכללם מסחר בשוק ההון, ייעוץ משכנתאות וייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה.

תפריט נגישות