כל סוגי השקעות הנדל"ן בחו"ל

כשאנחנו מדברים על השקעת נדל"ן בחו"ל, רובנו חושבים על נכס פרטי – בית מגורים פרטי המושכר לדייר בתמורה לדמי שכירות. ואכן, השקעה זו היא אחת ההשקעות הנפוצות ביותר. עם זאת, ככל שהתרחבו אפשרויות ההשקעה בשנים האחרונות, ככל שרבו היכולות הטכנולוגיות שלנו וככל שגדל מספר היזמים והמשקיעים בשוק הנדל"ן, כך התווספו עוד אפשרויות להשקעה ועוד הזדמנויות לרווחים. היום משקיע נדל"ן יכול לבחור בין סוגים שונים של השקעות. מלבד ההשקעות המסורתיות בנכסים פרטיים משקיעים יכולים למצוא בשוק הנדל"ן האמריקני השקעות פשוטות יותר, רווחיות יותר, ברמת סיכון מזערית ועם אפשרות מהותית לרווחים משמעותיים ומהירים. לכל השקעה יש יתרונות וחסרונות משלה, ולפני כל השקעה חשוב לבחון את כדאיותה, את רווחיותה ואת רמת הסיכון שבה.

מעוניינים להשקיע בנדל"ן אמריקני? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על סוגי ההשקעות העומדים לפניכם, על יתרונותיהם, על חסרונותיהם ועל הדרך הנכונה לקבל החלטה נבונה.

 

השקעה בנכס פרטי

השקעות נדל"ן בארה"ב נותנות למשקיעים יתרונות רבים. היתרון הגדול ביותר בהשקעה בנכס פרטי הוא שמדובר ב־100% בעלות פרטית. המשקיעים – שהם בעלי הנכס – מקבלים את כל ההחלטות הנוגעות לנכס. הם מחליטים על המינוף הכלכלי, על פיתוח הנכס ועל השבחתו. הם גם מחליטים באילו סכומים להשכיר את הנכס ומתי למכור אותו. עם זאת, האחריות על הנכס, הסיכון שנלווה להשקעה בו, הניהול שלו, העלויות וההוצאות – הכול מוטל על כתפיהם. המשקיעים בנכס הפרטי מנהלים את ההשקעה שלהם לבד, ודבר זה כשלעצמו עלול להוות גם חיסרון משמעותי.

 

השקעה בנכס לבנייה או לשיפוץ ומכירה מהירה (פליפ)

גם בהשקעה זו היתרון הגדול הוא 100% בעלות פרטית על הנכס. לעומת ההשקעה בנכסים פרטיים בנכסים לבנייה או לשיפוץ התשואה הצפויה מהירה יותר ואף גבוהה בהרבה. החיסרון הוא שהיזם או הקבלן הם שחקני מפתח בפרויקט, והשליטה של המשקיעים על עבודתם ועל התקדמותם מוגבלת ולרוב אפסית. אז אומנם הרווחים הם משמעותיים ומהירים יחסית, אך גם כאן הסיכונים כולם מוטלים על כתפי המשקיעים, ורבים מהסיכונים מושפעים מהתנהלותו של היזם או מעבודתו של הקבלן.

סוגי השקעות נדלן

 

השקעה בנכס מסחרי

נכסים המשמשים למסחר הם חנויות, משרדים, מרכזי קניות, חניונים, בתי מלון, בתי דיור מוגן ועוד. אף שמרכיב העלאת הערך בנכסים המסחריים נמוך ביחס לנכסים המיועדים למגורים, התשואה השוטפת שלהם גבוהה בהרבה יותר מזו של נכסים פרטיים, וזהו היתרון המרכזי שלהם. עם זאת רמת הסיכון הגלומה בהם מותנית בהצלחתו של העסק ששוכר את הנכס, וגם בכישלונו.

 

השקעה באמצעות קרן השקעות גדולה

משקיעי נדל"ן מתחילים וגם משקיעים מנוסים ומיומנים עשויים ליהנות מהיתרונות הרבים הגלומים בהשקעה באמצעות קרן השקעות גדולה. הסכום המינימלי הנדרש להשקעה בקרן ההשקעות, נמוך ביחס לסכום הנדרש בהשקעה פרטית. כמו כן בכל הנוגע ליציבות ההכנסות המתקבלות מהשוכרים, רמת הסיכון הגלומה בהשקעה היא נמוכה. חשוב להבין שמדובר בהשקעה פסיבית. המשקיעים מעבירים לקרן ההשקעות את הסכום הנדרש להשקעה וממתינים לקבלת התשואות ממנהלי הקרן. הם אינם מעורבים כלל בניהול ההשקעה ויכולים להתפנות לעיסוקיהם האחרים. עם זאת, ההשקעה אינה בשליטתם, הם יתקשו לצאת מההשקעה לפני השלמת הפרויקט, ואם הפרויקט ייכשל, המשקיעים יהיו המפסידים העיקריים והנושים הקטנים ביותר.

 

האם להשקיע בנדל"ן עם קרן השקעות או להשקיע לבד?

 

השקעה באמצעות קבוצת משקיעים קטנה

גם כאן, הסכום המינימלי הנדרש להשקעה בקבוצת משקיעים קטנה, נמוך ביחס לסכום הנדרש בהשקעה פרטית. בכל הנוגע ליציבות ההכנסות השוטפות, רמת הסיכון הגלומה בהשקעה נמוכה (קראו איך להיזהר מסיכונים בהשקעות נדל"ן בחו"ל). זוהי השקעה פסיבית לחלוטין. המשקיעים אינם מעורבים בתהליך ההשקעה ובניהול הפרויקט, והם נהנים מהתשואות שמעביר להם מנהל הקבוצה. בניגוד להשקעה באמצעות קרן השקעות גדולה, כאן המשקיעים שומרים על קשר ישיר ואישי עם היזם ואף מכירים את עמיתיהם לקבוצת ההשקעה. עם זאת, ההשקעה עצמה אינה בשליטתם, הם יתקשו לצאת מההשקעה לפני השלמת הפרויקט, ואם הפרויקט ייכשל, המשקיעים יהיו המפסידים העיקריים והנושים הקטנים ביותר.

 

איך להשקיע בתבונה ולהרוויח?

כדי להשקיע בתבונה וליהנות מרווחים חשוב לבחון היטב את ההשקעה ואת מטרותיה וכן את צורכי המשקיע, מטרותיו, יכולותיו הכלכליות ואופיו ולברר אילו סיכונים הוא מוכן לשאת בעסקת הנדל"ן. התאמת ההשקעה למשקיע היא המפתח להצלחה בעסקת הנדל"ן ולרווחיות ההשקעה. כדי להתאים במדויק את ההשקעה למשקיע כדאי ורצוי להתייעץ עם מומחים להשקעות נדל"ן ולהיעזר בהם.

חושבים על השקעה בנדל"ן ולא יודעים איזו השקעה מתאימה לכם? דברו איתנו, ויחד נבחר את הנדל"ן הנכון לכם. 

 

Picture of חננאל אלבו
חננאל אלבו

נעים מאוד, שמי חננאל, משקיע בנדל״ן בארה״ב. חי ונושם את העולם המרתק הזה כבר קרוב לעשור. בנוסף, אני מלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השכלה פיננסית.
אני נשוי ואב ל־4, חובב ספורט ונגרות, מתנדב כנהג אמבולנס וכחובש.

לשיחת ייעוץ והתאמה עם מומחי ההשקעות שלנו השאירו פרטים

תפריט נגישות