מה עושים עם 2 מיליון שקל? במה להשקיע?

נקודות עיקריות

השקעות זה דבר מאתגר אם מביאים בחשבון את המשבר הכלכלי העולמי ואת הדרמות הפוליטיות, הכלכליות והחברתיות המתמשכות. אין זה משנה כמה הכסף שלכם זמין, האינפלציה שמלווה אותנו כמעט שנתיים, הריביות שנוסקות לשחקים והבנקים האמריקנים שיציבותם מתערערת הם סיבה לדאגה, והמשקיעים המובילים בעולם וגם בארץ מבינים זאת היטב.

שוק ההון ספג פגיעה ממשית בשנתיים האחרונות והתערער עוד בשל בעיות ביטחוניות עולמיות, וזה הוסיף לתחושת חוסר הנוחות הכללית. אם הצלחתם לחסוך 2 מיליון שקלים, ואתם רוצים להפיק מהם רווחים, תתחילו בשאלה בסיסית פשוטה – איך אפשר להגן על ההון מפני ירידת ערך ולמקסם את הרווחים ממנו למרות הסערה הכלכלית המתמשכת ועל אף האתגרים הממשיים? המענה לשאלה הזאת אינו בהכרח פשוט, אך הוא כמעט תמיד חיובי. כן, אפשר להגן על ההון מפני ירידת ערך וליהנות מרווחים מרביים.

איך עושים את זה? מתייעצים עם המומחים להשקעות כמובן. שאלנו את הצוות של ליברקי איך להשקיע 2 מיליון שקלים ולהמשיך לישון טוב בלילה. מהתובנות שלהם הבנו שזה לא כל כך קשה, ולכן אנחנו חולקים אותן איתכם. הישארו עימנו.

 

מה עושים עם שני מיליון שקל?

 

בשגרת היום־יום של צוות ליברקי השאלה הזאת שכיחה למדי. מה עושים עם 2 מיליון שקל? ראשית, מחפשים אפיקי השקעה כמובן. שנית, יוצאים מנקודת הנחה שכדי להשקיע בתבונה ולהרוויח בכל תחום, צריך להיעזר במומחי השקעות. ולבסוף, צריך להגדיר יעדים להשקעה לטווח הקצר ולטווח הארוך ולצאת לדרך. למומחי הנדל"ן של ליברקי התשובה לשאלה איך להשקיע 2 מיליון שקלים, ברורה מאוד – משקיעים בנדל"ן אמריקני.

על אף התנודות המדאיגות בשווקים הכלכליים ברחבי העולם בכלל ובארצות הברית בפרט השקעה בנדל"ן הייתה ועודנה האפשרות הבטוחה ביותר. למה? כיוון שהאוכלוסייה העצומה של ארצות הברית ממשיכה להניע ביקוש לנדל"ן, ושוקי הנדל"ן המקומיים בכל מדינה ובכל אזור ממשיכים להגיב בהתאם ולהנגיש לה נכסים איכותיים גם למגורים וגם למסחר.

ארצות הברית עדיין נחשבת ארץ של הזדמנויות עצומות במיוחד בכל הנוגע לנדל"ן. השפל הכלכלי של שלוש השנים האחרונות העצים לא רק את העיקשות של אוכלוסיית ארצות הברית אלא גם את יכולתה להתמודד עם אתגרים ולפרוח בזמנים סוערים. ישראלים שמשקיעים בנדל"ן בארצות הברית יאמרו לכם שהשקעתם לא נפגעה, והתשואות השנתיות נותרו ברובן ללא שינוי ולעיתים אף השתפרו אף על פי שמעת לעת צריך להתמודד עם קשיי גבייה.

לעת עתה נראה שהמשבר שהתחיל כמשבר רפואי, נמשך כמשבר כלכלי והתפתח למשבר ביטחוני כלל עולמי, פסח על שוק הנדל"ן האמריקני ולא פגע בחוזקו וביציבותו.

 

 

למה לא כדאי להשאיר את הכסף בבנק?

סגירת 2 מיליון שקלים בבנק נראית אופצייה בטוחה למדי, אך זוהי גישה מיושנת למדי שאיננה מומלצת לנוכח האינפלציה המתמשכת והמיתון הגובר. אחת הבעיות המרכזיות בסגירת סכומים גדולים בבנק היא שחיקת ערך הכסף. האינפלציה מושפעת מהעלייה מתמדת במחירים ומתבטאת בהפחתת כוח הקנייה של הכסף.

כלומר 2 מיליון השקלים שלכם יקנו פחות בעתיד ממה שהם יכולים לקנות היום. לדוגמה אם שיעור האינפלציה הוא שני אחוזים בשנה, ל-2 מיליון שקלים בערכם הנוכחי יהיה כוח קנייה של כ־1.7 מיליון שקלים בעוד עשור. כלומר ערך הכסף ירד ב־300,000 שקלים. אם שיעור האינפלציה יעלה, השחיקה בערך הכסף תהיה גבוהה אף יותר.

בעיה נוספת בסגירת סכומים גדולים בבנק היא הריביות הנמוכות שהבנקים מציעים למשקיעים. הריביות כל כך נמוכות עד כי במקרים מסוימים אין הן עומדות בקצב האינפלציה, כלומר ערך הכסף שסגור בבנק נשחק עוד יותר.

סיכומו של עניין, כסף שסגור בבנק אינו יכול להניב תשואות שהיה יכול להניב באפיקי השקעה אחרים. ולכן אם יש לכם 2 מיליון שקלים, כדאי להשקיע אותם בתיק נכסים מגוון הכולל גם נכסים פיננסיים וגם נכסי נדל"ן. אם תשקיעו במבחר נכסים, תבזרו את הסיכון ותגדילו את התשואות. כך תימנעו מהשחיקה בערך הכסף ותיהנו מצמיחה גדולה יותר בטווח הרחוק. עם זאת, חשוב לציין כי בכל השקעה יש סיכון, ולכן העצה הטובה ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם, היא לא לקבל החלטה בלי לדבר עם מומחים להשקעות.

 

השקעות בנדל"ן ארה"ב

 

איך להשקיע בחוכמה בנדל"ן אמריקני?

השתכנעתם שבמצב הדברים הנוכחי אין השקעה טובה יותר מהשקעה בנדל"ן? נהדר. לפני שתיכנסו לעסקת הנדל"ן הראשונה שלכם, בדקו מה נחוץ כדי להשקיע בחוכמה.

 • הגדירו מטרות. קבעו את יעדי ההשקעה. האם אתם מעוניינים לייצר הכנסה פסיבית מדמי שכירות? או אולי אתם מעדיפים להשביח את הנכס ולמכור אותו בנקודת האקזיט האידיאלית? הגדרת המטרות תעזור לכם להתאים את ההשקעה לצרכים שלכם, להעדפות שלכם וליכולות הפיננסיות שלכם.
 • חקרו את שוק הנדל"ן. ערכו מחקר שוק כדי להבין את המגמות השולטות בו, את ההיצע של נכסי נדל"ן באזורים שונים ואת הביקוש להם. כך תזהו הזדמנויות להשקעה איכותית ומניבה.
 • בחנו את אזור ההשקעה. בדקו אם מדובר באזור יציב ואיכותי, בדקו את רמת האוכלוסייה המתגוררת בו ואת איתנותה הפיננסית, בדקו את שיעורי הפשיעה, בדקו אילו שירותים ומוסדות ציבוריים פועלים בקרבת מקום, בדקו את הנכסים השונים באזור, בררו מחירים, ביקוש, תנועת דיירים ואל תרפו עד שתקבלו את כל המידע הנחוץ לכם.
 • העריכו את הנכס. העריכו את מצב הנכס ואת פוטנציאל התשואות שלו. אל תוותרו על בדיקת שמאי. היא חיונית לקביעת הערך הממשי של הנכס.
 • העריכו את אפשרויות המימון העומדות לרשותכם לרבות מסלולי משכנתה, שיעורי ריבית ועמלות. החליטו אם להקצות את כל הסכום או רק חלק ממנו בהשקעה הנוכחית ובהשקעות עתידיות.
 • נהלו את הנכס. עד שתגיעו לנקודת האקזיט, תצטרכו לנהל את הנכס. ניהול הנכס כולל גם עבודות השבחה וגם תחזוקה שוטפת. משקיעי נדל"ן ותיקים עובדים עם קבלנים מובילים ועם חברות לניהול נכסים. אם אינם מכירים אנשי מקצוע בארצות הברית, דברו עם המומחים להשקעות של ליברקי ותבינו איך נכון לנהל נכסים, להשביח אותם ולהביא אותם לנקודת האקזיט האידיאלית.

 

איך להגדיל את הרווחים מהכסף?

יש כמה דרכים להשקיע 2 מיליון שקלים בנדל"ן ולהגדיל את הרווחים:

 • הגדלת הכנסה מדמי שכירות. אפשר להגדיל רווחים מהשקעות נדל"ן בהגדלת דמי השכירות. איך עושים את זה? משביחים את הנכס, מעלים את ערכו ואת האטרקטיביות שלו ובד בבד מגדילים את דמי השכירות החודשיים.
 • צמצום הוצאות. דרך נוספת להגדיל רווחים היא בצמצום ההוצאות של הנכס. איך עושים את זה? מחדשים את המשא והמתן עם ספקי השירות ומפחיתים בעלויות התחזוקה בלי לפגוע בשביעות הרצון של השוכרים.
 • מינוף כלכלי. אפשר להיעזר במימון להגדלת ההחזר על ההשקעה. איך עושים את זה? ממנפים את ההשקעה הראשונית ומשתמשים בכספי ההלוואה כדי לרכוש נכסים נוספים. עם זאת, חשוב לוודא שהתשואות המוגדלות מספיקות לכיסוי החובות.
 • השקעה בנכסים ותיקים. אפשר להשקיע בנכסים ותיקים במחיר נמוך, להשביח אותם, להעלות את ערכם ולמכור אותו במחיר גבוה כדי להגדיל את רווחי ההון.
 • השקעה בשווקים מתפתחים. בשווקים מתפתחים יש הזדמנויות לתשואות גבוהות כיוון שמחירי הנכסים בהם בדרך כלל נמוכים, אך ההזדמנות לצמיחה גבוהה. עם זאת, חשוב לערוך בדיקת נאותות ולוודא שהשוק יציב וטומן בחובו פוטנציאל לתשואות גבוהות בטווח הרחוק.

הגדלת רווחים מהשקעות נדל"ן היא תוצר של תכנון פיננסי, ניתוח מקצועי של כל עסקה וניהול יעיל של נכסים. חשוב לשתף פעולה עם יועצים מקצועיים להשקעות נדל"ן ולנתח כל עסקה לפני שמקדמים אותה.

 

יש לכם 2 מיליון שקלים? דברו איתנו

אתם לא חייבים לקפוץ למים מייד ולהשקיע את כל הסכום בנדל"ן. חברת ליברקי מעמידה לרשותכם מסלולי השקעה אטרקטיביים ועוזרת לכם לבחור את המסלול המתאים לכם, לצרכים שלכם, ליכולות הפיננסיות שלכם וליעדים שלכם. יש לכם 2 מיליון שקלים? חבל להשאיר אותם בבנק. השקיעו אותם בנדל"ן בארצות הברית ובחנו יחד איתנו אפיקי השקעה נוספים. לכסף שלכם יש ערך, אז למה לא להגדיל אותו? דברו איתנו, אנחנו מחכים לכם

טל מנצ’ל
טל מנצ’ל

נעים מאד, שמי טל, סמנכ״ל השקעות 'ליברקי' ישראל. שרת בצה"ל 25 שנים ופרש בדרגת סגן אלוף. בעל ניסיון אישי במגוון השקעות בארץ ובחו“ל, ניהול והובלת פרוייקטים ותקציבים גדולים ומתמחה בתחומים פיננסיים מרכזיים, בכללם מסחר בשוק ההון, ייעוץ משכנתאות וייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה.

תפריט נגישות