היבטי מיסוי בהשקעות נדל"ן בארצות הברית

נקודות עיקריות

מזה כמה עשורים השקעות נדל"ן בארצות הברית הן אפיק משתלם למשקיעים בין־לאומיים המחפשים תשואות אטרקטיביות ופיזור. משקיעי הנדל"ן הישראלים נמשכים ליציבות של שוק הנדל"ן האמריקני ולפוטנציאל שלו. עם זה, לצד ההזדמנויות הטמונות בשוק זה יש בו גם מורכבות, ועיקר המורכבות היא במיסוי.

חשוב להבין את השלכות המס של השקעות הנדל"ן בארצות הברית כדי למצות את התשואות שהוא מניב מצד אחד וכדי לציית לחוקי המס גם בארצות הברית וגם בישראל מצד שני. במאמר זה נתעמק בהיבטי המיסוי של השקעות הנדל"ן בארצות הברית החלים על משקיעים ישראלים.

 

היבטי מס בהשקעות נדל"ן בארצות הברית

משקיעי נדל"ן בארצות הברית צריכים להתמודד עם מיסוי ייחודי הן פדרלי והן מדינתי. אחת השאלות הראשונות שמשקיעים שואלים את עצמם, היא – איפה לשלם את המס, בארצות הברית או בישראל. וההתלבטות הזאת מובנת מאוד, אך התשובה פשוטה למדי.

ראשית, חשוב לדעת שמשקיעים זרים הפועלים בארצות הברית כפופים למיסוי האמריקני כיוון שמקור הכנסתם (הכנסות משכר דירה, רווחי הון ממכירת נכסים ודיבידנדים מקרנות להשקעות נדל"ן) הוא בארצות הברית.

שנית, ארצות הברית חתומה על אמנות מס עם מדינות רבות לרבות ישראל. אמנת המס מגינה על נישומים גם בארצות הברית וגם בישראל מפני תשלומי מס כפולים.

לפי אמנת המס האמריקנית־ישראלית משקיעי נדל"ן הפועלים בשטחי ארצות הברית זכאים למיסוי בתעריפים מופחתים או לפטור במקרים מסוימים. משקיעים ישראלים שאינם אזרחי ארצות הברית, מחויבים במס בשיעור אחיד על הכנסה שמקורה בארצות הברית, אלא אם כן אמנת המס קובעת מיסוי בשיעור מופחת.

ואילו משקיעים ישראלים שהם אזרחי ארצות הברית או תושביה החוקיים, כפופים למיסוי הסטנדרטי החל על כל אזרח או תושב לרבות מיסוי על הכנסות שמקורן מחוץ לשטחי ארצות הברית.

 

למה חשוב להסתייע במומחים להשקעות נדל"ן בארצות הברית?

חולמים על הכנסה פסיבית רווחית? שואפים להגדיל את ההון האישי? הגעתם למקום הנכון. אכן, השקעות בשוק הנדל"ן היציב והרווחי בעולם יעזרו לכם להגשים את כל חלומותיכם ושאיפותיכם ולצאת לחירות כלכלית. אך חשוב שתזכרו שלביצת הזהב הנדל"נית הזאת יש סדקים, והם – המיסוי האמריקני.

כדי לנווט במים העמוקים של המיסוי האמריקני צריך להצטייד בידע, במומחיות ובניסיון. מרבית המשקיעים המתחילים לא מצוידים בכלים החיוניים האלה וזקוקים לסיוע. ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. מומחי הנדל"ן של חברת ליברקי בקיאים בכל ההיבטים של השקעות הנדל"ן בארצות הברית – ובמיוחד בהיבטי המס – ויעזרו לכם להניע את גלגלי ההשקעה בדרך לחירות כלכלית מלאה.

 

איך המשקיעים שלי ואני לא משלמים מיסים על השקעות הנדל"ן שלנו?

 

למנף את המומחיות של ליברקי בנדל"ן אמריקני ולהשקיע בתבונה

מה תקבלו אם תשקיעו איתנו? הרבה! ראשית, תוכלו להשקיע בתבונה בלי להסתבך עם מערכת המס האמריקנית. שנית, תוכלו להפיק ממנה תועלת ולהגדיל את התשואות השנתיות.

 

תכנון מס ומיטוב תשואות

ליברקי מגבשת למשקיעים אסטרטגיות להתנהלות מס רווחית הכוללת מיטוב תשואות מההשקעות בד בבד למזעור חובות המס. ליברקי משתמשת באמנת המס האמריקנית־ישראלית ככלי לייעול חובות המס של המשקיעים ולהימנעות מתשלומי מס כפולים.

 

היענות

ציות לחוקי המס האמריקנים הוא תנאי עיקרי להשקעות נדל"ן בארצות הברית. הצוות של ליברקי עוזר למשקיעים למלא את דרישות המס של רשות המיסים האמריקנית לרבות מילוי דוחות והעברת תשלומי מס סדירים בשני תחומי השיפוט – גם האמריקני וגם הישראלי.

 

עיצוב מבנה ההשקעות

ליברקי עוזרת למשקיעים לעצב ביעילות את מבנה ההשקעות שלהם ולקבוע את אופי ההשקעה לפי הצרכים, היעדים והיכולות שלהם (קניין נכסים בבעלות פרטית או קניין נכסים בשותפויות או בהתאגדויות). לכל סוג השקעה יש השלכות מס רלוונטיות, והמשקיע הנבון מביא זאת בחשבון ומחליט על נתיב המס הרצוי לו.

 

ליווי מתמשך

חוקי המס האמריקניים – וגם אלה הישראליים – נתונים לשינויים, ולכן צריך להחזיק את האצבע על הדופק ולהתעדכן בפרסומים התקופתיים של רשויות המס. המשקיעים של ליברקי לא מטריחים את עצמם בכך. למה? כי מומחי המס של ליברקי עושים את זה בשבילם. משפחת המשקיעים של ליברקי מקבלת ליווי מתמשך הכולל דיווחים שוטפים, שקיפות מלאה, הדרכה תקופתית והכוונה בעת הצורך. רוצים להשקיע בנדל"ן אמריקני אך חוששים מהיבטי המס? השקיעו עם ליברקי והסירו חששות מליבכם.

מיסוי נדלן בארה"ב

 

חקר מקרה – למטב את ההשקעה ולהגדיל את התשואות

דויד מראשון לציון מעוניין לרכוש נכס במיאמי פלורידה ולהשכיר אותו. ללא הדרכה ממשקיעים מומחים הוא ייאלץ להתמודד עם האתגרים הרבים שמציבה רשות המיסים האמריקנית ולא יצליח למטב את ההשקעה ולהגדיל את התשואות. אם דויד יבחר להצטרף למשפחת המשקיעים של ליברקי, הוא ייהנה מאינטראקציה עם מומחי השקעות מנוסים ובעזרתם יתכנן את ההשקעה שלו על כל היבטיה. הצוות של ליברקי יְיַעץ לדויד להצטרף לקבוצת השקעות בניהול החברה כדי ליהנות מהגנה מלאה על ההשקעה ומגמישות מיסויית. יועצי המס של ליברקי יעזרו לו להבין את חבות המס שלו גם בארצות הברית וגם בישראל ויטפלו בשבילו בכל הניירת.

דויד לא יצטרך לטרוח בענייני מס, כי בהיותו חלק מקבוצת השקעה הוא לא צריך לעשות הרבה, רק להשקיע; מנהלי הקבוצה עושים את כל השאר. אם דויד בכל זאת יבחר לרכוש נכס בעצמו בלי שותפים, צוות ליברקי יעזור לו לתכנן את ההשקעה, לאתר נכס מתאים באזור מבוקש, לנתח את העסקה, לנהל את הרכישה, להוציא לפועל את ההשבחה ולעבוד עם חברת ניהול מקומית.

וכשיגיע הזמן לאקזיט רווחי, הצוות של ליברקי יעזור לו למנף את הרווחים כדי להמשיך את המומנטום של ההשקעה ולהגדיל את התשואות. דויד ימטב את התשואות שלו למרות חבויות המס ועל אף ההוצאות הנלוות להשקעה. בין שדויד ישקיע בקרן ההשקעות של ליברקי, ובין שהוא יצטרף לקבוצת השקעה או ירכוש נכס בעצמו, הוא ירוויח. וזאת הרי המטרה הסופית של כולנו.

 

לתפוס את ההזדמנות בשתי ידיים

השקעות נדל"ן בארצות הברית טומנות בחובן הבטחה להכנסה פסיבית, לתשואות משתלמות ולחירות כלכלית. עם זה, התמודדות עם אתגרי המס מצריכה ידע, ניסיון ומומחיות.

רוצים להשקיע בנדל"ן אך חוששים? שיתוף פעולה עם מומחי הנדל"ן של ליברקי יסיר מכם את נטל הדאגות הנוגעות לנטל המס ולכל תהליך הרכישה. בזכות התכנון המדויק והליווי השוטף שתקבלו מליברקי תוכלו לנצל את מלוא הפוטנציאל של ההשקעות שלכם ולהגשים את כל החלומות. זה נגיש, זה אפשרי, וזה יכול להיות שלכם היום. אז דברו איתנו; אנחנו מחכים לכם.

חננאל אלבו
חננאל אלבו

נעים מאוד, שמי חננאל, משקיע בנדל״ן בארה״ב. חי ונושם את העולם המרתק הזה כבר קרוב לעשור. בנוסף, אני מלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השכלה פיננסית.
אני נשוי ואב ל־4, חובב ספורט ונגרות, מתנדב כנהג אמבולנס וכחובש.

תפריט נגישות