השקעות נדל"ן בתקופת מלחמה

אתם ודאי יודעים שבתקופות של מלחמה אנחנו מתמודדים עם שינויים כלכליים גדולים וכואבים נוסף על האתגרים הביטחוניים הקשים. שינויים אלה מחדירים בנו פחד, והפחד הזה פוגע ביכולת שלנו לחשוב קדימה, לתכנן את עתידנו ולדאוג לרווחתנו.

אנחנו לא אשמים בכך כמובן; הרצון להתכנס פנימה ולהגן על עצמנו, על משפחתנו, על ביתנו ועל יקירינו הוא טבעי. הבעיה היא שבגלל חוסר היכולת שלנו לראות קדימה בעיתות מצוקה, אנחנו לא יכולים לקבל החלטות פיננסיות נבונות, ומה שנפגע מכך, הוא תיק ההשקעות שלנו, וליתר דיוק – השקעות הנדל"ן שלנו.

אולי יפתיע אתכם לגלות שדווקא בתקופות של סערות ביטחוניות, דווקא בתקופות של משבר, פחד, דאגה וחוסר אונים, צריך לשמור על גב כלכלי; ולא רק לשמור עליו – לחזק ולהעצים אותו. וזה אפשרי. ההיסטוריה מוכיחה לנו שוב ושוב שהשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל ממשיכות להניב תשואות גבוהות בתקופות של מלחמות ומשברים. למה? משום שאחד הדברים שלעולם אינו משתנה, הוא הצורך של כולנו בקורת גג ובביטחון שהיא משרה עלינו. ודווקא בתקופות של מלחמות ומשברים אנשים זקוקים לקורת גג, ולכן השקעות נדל"ן בתקופות כאלה רווחיות למדי.

משקיעי נדל"ן, המלחמה הובילה אתכם לנסיגה והכניסה אתכם להפוגה? אנחנו בליברקי יכולים לעזור לכם לצאת ממנה. זה בסדר להשקיע בתקופת מלחמה. למעשה, זה הדבר החכם ביותר שאתם יכולים לעשות. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

החוסן של הנדל"ן

שוק הנדל"ן ביסס את עצמו, התחזק והתעצם בכל המשברים הגדולים שאירעו בתקופה המודרנית. בניגוד לשוק המניות הנתון לתנודתיות בלתי נשלטת בעיתות משברים, נדל"ן שומר גם על יציבותו וגם על ערכו. הצורך האנושי הבסיסי בקורת גג מבטיח ביקוש עקבי לנדל"ן גם בתקופות של חוסר ודאות.

בתקופת מלחמה המשקיעים המנוסים יודעים שנדל"ן הוא השקעה ריאלית ולא מפסיקים להשקיע. המוחשיות של הנדל"ן היא המאפיין הבולט ביותר שלו, והיא הדבר שכולם מחפשים בזמנים קשים. בזמן שהשווקים הפיננסיים נפגעים מתנודות חדות, שוקי הנדל"ן לא רק שומרים על יציבות אלא גם משגשגים. צוות המשקיעים של ליברקי יודע את זה וממשיך לחפש ביתר שאת הזדמנויות איכותיות להשקעה. אתם מוזמנים לחבור אלינו.

 

האם כדאי להשקיע בנדל"ן בזמן מלחמה?

 

להרגיש יציבים עם נכסים מוחשיים

המוחשיות של הנדל"ן היא יתרון מובהק, במיוחד בתקופות משבר. בעידן המאופיין בהשקעות מרובות בנכסים פיננסיים, דווקא המוחשיות של הנדל"ן נותנת למשקיעים את הביטחון ואת היציבות שהם מחפשים. נכסים שאפשר לראות אותם, לגעת בהם ולהשביח אותם הם עוגן חזק ויציב למשקיעים המנווטים במים הסוערים של חוסר הוודאות הביטחונית. הערך של הנדל"ן אינו נתון לתנודתיות כמו הערך של מניות או של אגרות חוב. הביקוש לנכסים למגורים, למסחר או לתעשייה נותר יציב גם בזמני מלחמה. ולכן השקעות נדל"ן בתקופת מלחמה הן הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות למענכם ולמען תיק ההשקעות שלכם.

 

גיוון והפחתת סיכונים

גיוון בהשקעות הוא עיקרון בסיסי באסטרטגיית השקעות נבונה, והשקעות בנדל"ן מציעות למשקיעים גם גיוון וגם פיזור סיכונים. בניגוד להיעדר הגיוון בנכסים פיננסים הגיוון בנדל"ן מובהק וכולל נכסים למגורים, נכסים למסחר, נכסים לתעשייה ונכסים לתיירות. פיזור ההשקעות במגזרים השונים יכול לחזק את תיק ההשקעות ולהפחית את הסיכון למשקיעים. הגיוון ששוק הנדל"ן מציע למשקיעים, עוזר להם לשמור על הגמישות, לצלוח את התקופות המאתגרות ולהתמודד עם סיכונים מזעריים.

השקעה בנכסים למגורים, למשל, מתאימה לתקופה של מיתון כלכלי, ואילו נכסים לתיירות, למסחר או לתעשייה מתאימים לתקופת מלחמה ויכולים להיות רווחיים מאוד. אנחנו בליברקי מבינים כמה חשוב לגוון בהשקעות כדי להפחית סיכונים ולשמור על ערך הנכסים ועובדים לפי העיקרון המנחה הזה תמיד.

השקעות נדלן בתקופות משבר

 

ליברקי – השותפה שלכם בזמנים מאתגרים

משקיעים שמחליטים להמשיך ולחפש הזדמנויות להשקעות בתקופות משבר, יודעים שלא כדאי לעשות את זה לבד גם אם הם מנוסים מאוד. שיתוף פעולה בכל תחום יכול להיות פורה מאוד ולהניב רווחים יפים במיוחד בתקופות משבר. ליברקי היא חברת השקעות שצברה מוניטין מכובד בזכות ההתמחות שלה בהשקעות נדל"ן בארצות הברית. צוות המשקיעים של ליברקי מנוסה באיתור הזדמנויות להשקעות איכותיות ורווחיות וכבר צלח כמה וכמה תקופות משבר בלי להינזק מהן.

אנחנו בליברקי מאמינים שדווקא בתקופה הקשה שכולנו מתמודדים איתה כאן בארץ, צריך להמשיך ולהשקיע ביתר שאת, כי הביקוש למגורים איכותיים רק מתחזק בזמני מצוקה ומשבר, והדבר נכון בכל העולם. המחויבות שלנו למצוינות בהשקעות באה לידי ביטוי בניתוחי שוק מעמיקים, בעבודת שטח מקיפה, בקשרים הדוקים עם אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן בארצות הברית, בחיפוש בלתי נלאה אחר נכסים איכותיים און־דה־מרקט ואוף־דה מרקט ובמחשבה עליכם, משפחת המשקיעים שלנו – על ההכנסה הפסיבית שלכם ועל הרווחה הפיננסית שלכם.

אנחנו מקפידים על ניתוחי עסקאות מדוקדקים ומחפשים – וגם מוצאים – הזדמנויות מתהוות להשקעה בנכסים שיש להם ערך מצטבר, ותנאים נוחים להשבחת נכסים ולמינוף. באמצעות חשיבה־ממוקדת־לקוח אנחנו מעצימים לא רק את הצלחת החברה אלא גם את ההצלחה שלכם, המשקיעים, ולא רק בתקופות של שלום אלא גם בתקופות של מלחמה. כולנו מקווים שהמלחמה הזאת תסתיים במהרה ותאפשר לנו לחזור לחיים; אך עד שזה יקרה, אנחנו כאן למענכם ולמען החירות הכלכלית שלכם. אז דברו איתנו.

טל מנצ’ל
טל מנצ’ל

נעים מאד, שמי טל, סמנכ״ל השקעות 'ליברקי' ישראל. שרת בצה"ל 25 שנים ופרש בדרגת סגן אלוף. בעל ניסיון אישי במגוון השקעות בארץ ובחו“ל, ניהול והובלת פרוייקטים ותקציבים גדולים ומתמחה בתחומים פיננסיים מרכזיים, בכללם מסחר בשוק ההון, ייעוץ משכנתאות וייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה.

תפריט נגישות