איך להשקיע מיליון שקל ב-2024?

נקודות עיקריות

לא פשוט להשקיע כסף בימינו. המשברים העולמיים מאתגרים את כולנו בין שיש לנו מיליון שקל להשקיע ובין שאין לנו. נראה שהאינפלציה דוהרת לעברנו במהירות, והוראות הבנקים המרכזיים להעלאת הריבית רק מגבירות את החשש מהמיתון העולמי שממשמש ובא. בשנה האחרונה גם שוק ההון ספג פגיעות משמעותיות, וחוסר היציבות בזירות הביטחוניות והבריאותיות אינה תורמת להרגשת היציבות הכללית של הציבור. על רקע הסערות העולמיות שפוקדות אותנו ללא הרף משקיעים רבים שואלים את עצמם איך להשקיע כסף בלי להפסיד, אילו אפיקי השקעה הם בטוחים ויציבים, ומה לעשות עם מיליון שקל?

ראשית נפוצץ בלון גדול של עולם הפקדונות. אם אתם רוצים להבטיח שתפסידו כספים אז פקדון בנקאי הוא בהכרח הדרך לשם.
אחוזי תשואה בודדים הניתנים בפקדונות בנקאיים מספקים וודאות ובטחון אך גם הפסדים.
זכרו כי הפקדון אמנם מפצה אתכם על אובדן ערכו של הכסף אך אין מדובר על פיצוי מלא והפקדון מפצה אתכם פחות מהאינפלציה.

אם כל מבוקשכם הוא להחנות מיליון שקלים לטווח זמן קצר אז פקדון הוא לא רעיון רע בהכרח. אם אתם מחפשים איך להשקיע מיליון שקל לטווח ארוך אז השורות הבאות הן במיוחד בשבילכם.

אם הצלחתם לצבור הון בשווי מיליון שקל, אתם ודאי שואפים לפחות לשמור על ערכו (אל מול דהירת האינפלציה ושחיקת ערך הקנייה של הכסף), להשקיע אותו באפיקי השקעה איכותיים ולהבטיח לעצמכם רווחים משמעותיים גם בעיצומן של סערות כלכליות, אתגרים ומשברים עולמיים. בואו נבדוק מה אפשר לעשות עם מיליון שקל.

 

השקעות נדל"ן בארצות הברית

אם תשאלו משקיעי נדל"ן מנוסים איך להשקיע מיליון שקל, תהיו מוכנים להרצאה לימודית מקיפה. מבחינתם – כשהשוק במצב שהוא היום – אין ספק שמיליון שקל צריך להשקיע בנדל"ן. ולא סתם נדל"ן – נדל"ן אמריקני. למה? כי בדומה לשוק ההון אנחנו מחפשים את השווקים היציבים ביותר עם פוטנציאל צמיחה משמעותי ונדל"ן אמריקני בהחלט עונה על הפרמטרים הללו.

בתחומים רבים – ובמיוחד בתחום הנדל"ן – ארצות הברית עדיין נחשבת ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. במדינה שמאכלסת מאות מיליוני תושבים, הביקוש לשכירות לצורכי מגורים, מסחר או תעשייה הוא בטוח ויציב. המשבר הרפואי העולמי שהוביל למשברים כלכליים עולמיים, הוכיח את עמידותם של אזרחי ארצות הברית ואת יכולתם לגבור על משברים ולצלוח אותם. מרבית הישראלים שהשקיעו בנדל"ן בארצות הברית מאשרים שהמשבר לא פגע בהשקעות עצמן וגם לא בתשואות כיוון שהשקעה מוצלחת נמדדת בשורה התחתונה שלה – ברווחים השנתיים שהיא נושאת. אז גם אם כמה משקיעים נאלצו להתמודד עם שוכרים שהתקשו לשלם את שכר הדירה למשך חודש או חודשיים, הייתה זאת בסך הכול מהמורה זמנית וכמעט חסרת חשיבות. בסופו של דבר התשואות השנתיות נותרו יציבות ולעיתים אף גדלו.

 

איך להשקיע מיליון שקלים בנדל"ן ולהגדיל את ההון האישי

השקעה בנדל"ן בכלל ובנדל"ן אמריקני בפרט מייצרת למשקיע הכנסה פסיבית, ולעיתים קרובות ההכנסה הפסיבית הזאת נעשית ההכנסה היחידה והבלעדית שלו. כי אם ההשקעה משגשגת, מתייתר הצורך להשקיע באפיקי פרנסה אחרים ואפשר להתפנות לדברים שאוהבים באמת. השקעה בנדל"ן היא השקעה יציבה בנכס ממשי. הנכס הנדל"ני קיים ומוגדר. אפשר לראות אותו, לגעת בו ולהשביח אותו. נדל"ן הוא לא מספר מהבהב על צג מחשב. לנדל"ן יש ערך אמיתי, והערך הזה לא רק מתווסף להון האישי של המשקיע, הוא גם יכול לגדול בחלוף השנים וככל שהנכס מתפתח ומשתבח. למשקיעי נדל"ן בארצות הברית יש אין ספור אפשרויות לשפר, לשנות, לשדרג ולהשביח את הנכסים שלהם. ככל שהם יעשו זאת, יגדל ערכם של הנכסים ויגדלו התשואות השנתיות שהם מניבים.

השקעה בנדלן בארהב

 

באיזה נדל"ן כדאי להשקיע?

נדל"ן אמריקני – כמו הנדל"ן הישראלי – כולל דירות למגורים ונכסים למסחר ולתעשייה. בניגוד לתשואות השנתיות הממוצעות של שוק הנדל"ן הישראלי שוק הנדל"ן האמריקני מייצר תשואות שנתיות רווחיות מאוד. יש נכסים פרטיים למגורים שמניבים תשואות שנתיות בשיעור של 9 אחוזים ואף למעלה מזה, ונכסים מסחריים ששיעורי התשואות שלהם גבוהים בהרבה. ולכן הון התחלתי של מיליון שקלים יסייע לכם למצוא את הנכס המתאים, להעריך אותו ואת פוטנציאל התשואות שלו, לבדוק את ההיתכנות הכלכלית שלו ולצאת לדרך. איך יוצאים לדרך בביטחון? נעזרים בחברה שמתמחה בהשקעות נדל"ן בארצות הברית.

 

פרויקטים להשקעה בנדל"ן במיליון שקלים

 

איזה אלטרנטיבות השקעה קיימות?

משקיעים רבים שפונים אלינו מחפשים את היציבות הנדל"נית עם השאיפה להתעסקות מינימלית. הרב המכריע של המשקיעים המנוסים מבינים כי אין מנוס מצלילה לעומקם של מספרים וכניסה לעובי הקורה של הנכס אותו הם רוצים לקנות, אך לא לכולם זה מתאים. השקעה בנדל"ן, בין אם בארה"ב ובין אם בישראל, מצריכה התעסקות רבה שגוזלת זמן וזמן הוא z-money (בתרגום לעברית – זמן הוא ז-מאני).

ישנן קרנות נדל"ן הנסחרות בבורסות העולם ואמורות לשקף השקעות בתחום הנדל"ן, אז האם זוהי ההשקעה האולטימטיבית? השקעה בנדל"ן עם הנוחות של שוק ההון? מסתבר שלא. ממצאים מראים קורלציה מאוד גבוהה בין תשואת קרנות הנדל"ן לאלה של שוק ההון, והיא גבוהה הרבה יותר בהשוואה למה שעשה שוק הנדל"ן בפועל.

לכן, אנחנו בחברת ליברקי פעלנו בדרך חשיבה דומה אך שונה – קרן השקעות בנדל"ן בארה"ב הרותמת את הידע המקצועי הרב שיש לנו בתחום עם עולם ההשקעות. איך זה קורה? אנחנו מאתרים בפועל נכסים משמעותיים ומשקיעים בהם, ומאפשרים גם למשקעים קטנים יחסית (מי שמעוניין להשקיע מיליון שקלים לדוגמה) להשקיע במגרש של הגדולים, כלומר בפרויקטים שסכום ההשקעה המינימלי שלהם הוא כמה מיליוני דולרים.
בנוסף, זוכה המשקיע לשני יתרונות עצומים, האחד הוא ניצול חוזקת הריבית דריבית והשני הוא היכולת להוסיף עוד כספים להשקעה תוך כדי תנועה.

 

לצעוד יחד עם המומחים לנדל"ן

גם אם יש לכם מיליון שקלים להשקעה בטוחה בנדל"ן, אל תצאו לדרך לפני שתתייעצו עם מומחים להשקעות בנדל"ן אמריקני ותיעזרו בהם. השקעה בנדל"ן אמריקני יכולה להיות השקעה סולידית וריאלית שמניבה רווחים נאים ונותנת ביטחון כלכלי, אך לפני שמוצאים את הנכס המתאים יש לאתר אותו. וכדי לאתר אותו, צריך לכתת רגליים בשטח. צריך להכיר לפני ולפנים את שוק הנדל"ן המקומי; צריך לטפח קשרים עם המקצוענים המקומיים – סוכני נדל"ן, עורכי דין, רואי חשבון, קבלני בנייה וחברות לניהול מבנים ולאחזקתם; צריך להגיע לשטח ולראות את הנכס; צריך לנהל משא ומתן עם המוכרים, להתמודד עם הבירוקרטיה המקומית, לעמוד בדרישות הרשויות ולהבטיח שהכול מתנהל כשורה. קשה מאוד לעשות את כל זה בשלט רחוק מישראל, וקשה עוד יותר לעשות הכול בלי ידע, הבנה, ניסיון, מיומנות וקשרים. וניתן ספוילר קטן – אפשר גם אחרת!

 

 

השקעה בזהב

 

אז איך להשקיע מיליון שקל בצורה חכמה?

הון של מיליון שקל יש להשקיע בתבונה. השקעה נבונה תעזור לכם להגדיל את הונכם ולחזק את הגב הכלכלי שלכם. השקעה נבונה היא פועל יוצא של מחקר מקיף, בדיקה יסודית של כל האפשרויות ועבודה משותפת עם אנשי מקצוע שמבינים עניין. כדי שהכסף שלכם יעבוד בשבילכם כדאי שתושיטו יד אל המומחים ותקבלו מהם עצה טובה, עזרה והכוונה. אתם לא תתחרטו.

Picture of טל מנצ’ל
טל מנצ’ל

נעים מאד, שמי טל, סמנכ״ל השקעות 'ליברקי' ישראל. שרת בצה"ל 25 שנים ופרש בדרגת סגן אלוף. בעל ניסיון אישי במגוון השקעות בארץ ובחו“ל, ניהול והובלת פרוייקטים ותקציבים גדולים ומתמחה בתחומים פיננסיים מרכזיים, בכללם מסחר בשוק ההון, ייעוץ משכנתאות וייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה.

לשיחת ייעוץ והתאמה עם מומחי ההשקעות שלנו השאירו פרטים

תפריט נגישות