השקעות למתחילים – המדריך השלם

אם תמיד חיפשתם אפיקי השקעה מניבים ותמיד חלמתם לייצר הכנסות פסיביות איכותיות אך טרם הזדמן לכם לעשות את זה, כדאי שתדעו ש־2023 מסתמנת כשנה מבטיחה למשקיעים. החדשות הטובות הן שהתהפוכות הסוערות שעברו על העולם בשנים האחרונות והמשברים הכלכליים הגלובליים שנלוו אליהן יכולים לעבוד לטובת משקיעים שמתנהלים בתבונה ומשקיעים בחוכמה. החדשות המעולות הן שעם כלים נכונים והדרכה מקצועית גם אתם יכולים לפתוח את השנה החדשה עם תוכניות מבוססות להשקעות מניבות שיעזרו לכסף שלכם לעבוד בשבילכם.

ויודעים מה? אתם ממש לא צריכים הון עתק כדי להיכנס לעולם ההשקעות ולהצליח. במרבית המקרים די בסכומים התחלתיים סבירים לחלוטין ובהכוונה של מומחי השקעות מובילים כדי להחזיר את ההשקעה במהירות ולייצר הכנסות משמעותיות, קבועות ויציבות. השתכנעתם? רוצים לנצל את המומנטום של השנה החדשה הבאה עלינו לטובה ולמצות את הפוטנציאל שלה? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על השקעות נבונות למתחילים ועל הדרך המהירה והבטוחה לחירות כלכלית אמיתית.

 

למה כדאי להשקיע דווקא עכשיו?

בין שאתם רוצים לחסוך לעתיד ובין שאתם מגבשים תוכנית לגיל הפרישה, אנחנו יכולים לומר בבטחה שהשקעות כספיות נבונות הן הדבר היחיד שיעזור לכם להשיג את המטרות הפיננסיות שלכם לטווח הארוך. שנה חדשה היא הזדמנות מצוינת להוציא את הרעיונות הכלכליים שלכם מן הכוח אל הפועל וליישם אותם. מומחים פיננסיים מובילים יכולים למנות עשרות תחומים בטוחים ורווחיים של השקעות למתחילים גם אם התנאים העולמיים עדיין לא בשלו לכדי התאוששות כלכלית מלאה מהמשברים של השנים האחרונות. וכל זאת למה? כיוון שהאינפלציה המשתוללת מורידה עוד ועוד את ערך הכסף, וערכו העתידי יהיה פחוּת בהרבה מערכו הנוכחי. השקעה כספית היום בפתחה של השנה החדשה תעזור למשקיעים מתחילים להרוויח מהריביות ולהילחם ביעילות באינפלציה. אין צורך בסכומים אסטרונומיים כדי למצוא השקעה התחלתית מוצלחת ולהשקיע באפיקים השונים גם בהון מינימלי. ככל שחשבון ההשקעות שלכם יגדל, כך תאפשרו לעצמכם ליהנות מהמומנטום, להאיץ את החסכונות שלכם ולחזק אותם לאורך זמן.

 

זמן להשקעות

 

השקעות למתחילים – איך לאמץ את הגישה הנכונה?

אם אתם רוצים להגדיל את ההכנסות שלכם ולהבטיח לכם ולמשפחתכם חירות כלכלית אמיתית אך עדיין חוששים להיכנס לשוק ההשקעות בעיצומה של אינפלציה עולמית, יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לגבור על החששות ולאמץ גישה נכונה שתמקד אתכם ותעזור לכם לקבל החלטות מושכלות. יש הרבה מאמרים ברשת שעוסקים בהשקעות, ממליצים על אפיקי השקעה שונים ומציעים למשקיעים הנבוכים שפע עצום של מידע, טיפים, רעיונות, דעות וגישות. אף שהנגשת מידעים היא חלק מהותי ובלתי נפרד מהעולם המודרני, היא עלולה להקשות על משקיעים שאינם מנוסים, לבלבל אותם ולהוביל אותם לכיוונים שאינם מומלצים ואינם נכונים. המומחים המובילים להשקעות בארץ ובעולם מסכימים שלא כדאי להיכנס לעולם ההשקעות על סמך טיפים אקראיים של מכרים או בהשראת מאמרים חובבניים ברשת וודאי לא כדאי לצאת לדרך לבד. כדי להשקיע בחוכמה ולהצליח מומלץ להתייעץ עם מומחים להשקעות שחיים ונושמים את עולם ההשקעות ויודעים איך לעשות ממנו כסף. אף אחד מאיתנו לא למד בבית הספר או באוניברסיטה איך להשקיע בחוכמה ולהרוויח. זה דבר שלומדים רק מניסיון ורק מידע מצטבר. ואין מה לעשות, בכל הנוגע להשקעות, הניסיון הוא המורה הטוב ביותר.

 

להכין את הקרקע להשקעה ראשונית מוצלחת

אין זה משנה מהו הסכום ההתחלתי שבכוונתכם להקצות להשקעה, לפני שתצאו לדרך ודאו שהמאזן החודשי והתקציב המשפחתי לא ייפגעו מההשקעה המתוכננת. כמו כן השאירו די משאבים כספיים בצד כדי שתוכלו להתמודד בהצלחה עם אירועים בלתי צפויים או משברים אקראיים. לאחר מכן בדקו מהו הסכום שתוכלו להרשות לעצמכם להשקיע. אנחנו מבינים שהעתיד הכלכלי של המשפחה חשוב לכם ואתם רוצים להבטיח לעצמכם רווחה כלכלית לא משנה מה, אך נסו לא להלחיץ את עצמכם עוד מההתחלה. השקעות נבונות הן כמו מרוץ ממושך. ככל שהמרוץ מתמשך, כך הוא משביח ומצליח. אם בשלב ראשוני אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להשקיע בסכומים גבוהים, זה לגמרי בסדר. גם הון התחלתי יכול להוביל אתכם להשקעה איכותית ולהכנסה פסיבית ראויה שתעזור לכם להתבסס. תשמחו לשמוע שמרבית פלטפורמות ההשקעות המובילות בארץ ובעולם מאפשרות למשקיעים מתחילים להיכנס בסכומים מינימליים, ואכן מרביתם מתחילים את דרכם בהון זעיר ומתקדמים משם.

 

להגדיר את יעדי ההשקעה ולצאת לדרך

מהם יעדי ההשקעה שלכם? האם אתם רוצים לקנות בית חדש; לשלם שכר לימוד לילדים; להגדיל את החיסכון הפנסיוני? או אולי אתם רוצים להגדיל את ההכנסה החודשית; לצאת מהשעבוד הכלכלי ומהתלות במעביד; ליהנות מחירות כלכלית מלאה? כל היעדים הללו הם משמעותיים וחשובים, וכל אחד מאיתנו חושב עליהם. אז למה חשוב להגדיר את יעדי ההשקעה? כיוון שיעדי ההשקעה יעזרו לכם לגבש את אסטרטגיית ההשקעה, להימנע מבזבוז משאבים בהשקעות לא מתאימות ולהתמקד רק באלה שכן. כך למשל יעדי השקעה לטווח ארוך יכולים לספק תשואות גבוהות יותר אך ידרשו מכם סבלנות ואורך רוח לתקופות ארוכות. לעומת זאת יעדי השקעה לטווח קצר אומנם יניבו תשואות מהירות אך הן עלולות להיות נמוכות בהרבה. אתם תמיד יכולים לשלב השקעות לתקופה קצרה בהשקעות לתקופה ארוכה. משקיעים ותיקים ומנוסים יאמרו לכם שזוהי הדרך הטובה והבטוחה להשתמש במשאבים הכספיים שלכם וליהנות מרווחים מיידיים ואיכותיים לאורך זמן. כמו כן אתם יכולים לגוון את תיק ההשקעות שלכם ולהשתלב במספר אפיקי השקעה שהוכחו כמבטיחים, בעת ובעונה אחת. לפני שאתם מגדירים את יעדי ההשקעה ובוחרים את האפיקים המתאימים לכם, חשוב שתדעו שבכל השקעה יש סיכון מסוים. כיוון שאנו מסיימים את 2022 עם תנודתיות מסוימת ופותחים את 2023 עם אינפלציה ומיתון, גם התשואות עלולות לספוג מעט מהתנודתיות הזאת. אבל אל דאגה! כפי שציינו בהתחלה, גם בעיצומם של משברים כלכליים אפשר להשקיע ואף להרוויח. צריך לדעת במה להשקיע ואיך לעשות את זה נכון.

 

להגדיר יעדים להשקעה

 

זה הזמן לחבור למומחים

זה בסדר לעוף סולו ולהשקיע לבד אם עשיתם מחקר מקדים ואתם יודעים איך לתעל את אפיקי ההשקעה הרלוונטיים ליעדים הפיננסיים שלכם. אך אם אין לכם ניסיון בהשקעות ואתם לא בקיאים בז'רגון, לא מצליחים לעקוב אחר התנודות בשוק ולא יודעים איך לחזות הפסדים או רווחים, כדאי שלא תנסו להתמודד לבד ותחברו למומחי השקעות שצברו מספיק פז"ם כדי לצלוח את שנת 2023 ויודעים איך לרתום את אפיקי ההשקעה המובילים לרווחה הכלכלית שלכם. יועצי השקעות מקצועיים יפרטו לכם את הסיכונים הנלווים לכל אפיק השקעה, ימליצו על האפיקים הסולידיים ביותר הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך ויציעו לכם להצטרף לקרנות השקעה או לקבוצות השקעה שיבזרו את המשאבים הכספיים שלכם כדי להבטיח אותם ולמקסם את הרווחים מהם. כמו כן הם יעזרו לכם להתגבר על החששות מהמצב הכלכלי הגלובלי ומהעליות והירידות המאפיינות את השווקים כיוון שהם יודעים שירידות אינן בהכרח דבר רע. אדרבה, הן מכוונות את המשקיעים הנבונים לשוק הנדל"ן העולמי ומאפשרות להם לקנות נכסים בזול. מומחי השקעות יודעים שהשקעות נבונות ומוצלחות הן פועל יוצא של התמדה, נחישות ואורך רוח. הם יודעים שמשקיעים חכמים אינם מאבדים את העשתונות לנוכח משברים ומבינים שמשברים הם חלק בלתי נפרד מכלכלה עולמית דינמית שמשתנה בתדירות גבוהה. הם גם יודעים שהשוק תמיד מתקן את עצמו – כי כך מוכיחה לנו ההיסטוריה – ובסופה של כל ירידה תמיד תימצא עלייה וצמיחה חיובית.

 

בואו נדבר תכל'ס – ההשקעות המובילות למשקיעים מתחילים

נדל"ן בארצות הברית

כשאנחנו בוחנים את אפיקי ההשקעה המובילים בארץ ובעולם בסיומו של הרבעון האחרון לשנת 2022, אנחנו יכולים לומר בוודאות שתחום הנדל"ן בחו"ל בכלל ובארצות הברית בפרט הוא אפיק ההשקעה המוביל, הבטוח והרווחי ביותר. נראה שבכל הנוגע למשקיעים הישראלים, 2023 תיפתח בסימן השקעות נדל"ן בחו"ל, והדבר מושפע בעיקר מהירידות החדות במחירי הנדל"ן העולמיים. ירידות אלה מאפשרות למשקיעים לקנות נכסים בזול (החל מ-100K$), להשקיע בזול ולהרוויח בגדול בשוך הסערה כשהשוק יתחיל לתקן את עצמו – וזה יקרה מהר יותר ממה שאתם מצפים. שוק הנדל"ן העולמי פתוח לכולם, גם למשקיעים הוותיקים וגם למשקיעים המתחילים, והשקעה בסכומים מינימליים בקרנות השקעה או בקבוצות השקעה מבטיחה למשקיעים גם רווחים מיידיים, גם תשואות איכותיות וגם השקעות מבוזרות שמפחיתות את הסיכון, מגוונות את תיק ההשקעות של המשקיע היחיד ומבטיחות את סכומי הקרן שלו.

 

השקעות נדל"ן למתחילים

 

שוק ההון

אפיק השקעה נוסף שהוא תחום התמחות בפני עצמו, הוא שוק ההון. אם תתייעצו עם מומחים להשקעות בשוק ההון, הם יאמרו לכם שבניגוד לתחזיות העגומות של 2022, השנה החדשה צפויה להיות חיובית דווקא על אף ההאטה בצמיחה המקומית והעולמית ולמרות המיתון. הסטטיסטיקה מראה שיש סיכוי גבוה לשוק מניות חיובי, וגם גל האינפלציה הנוכחי – כמו גלי אינפלציה קודמים – צפוי להיות קצר, ממוקד וממצה ולהסתיים בעליות מרשימות. אפיקי השקעה מומלצים בשוק ההון הם כמו תמיד אגרות חוב ממשלתיות וכן אגרות חוב קונצרניות. התשואות מהן צפויות לנסוק אך השערים הנוכחיים עלולים להציג תוצאות נמוכות ביחס לתוצאות של השנים הקודמות.

 

מתכות יקרות – להבטיח את הביטחון הכלכלי

אין ספק שהמתכות היקרות הן אקורד הסיום הגבוה והחזק ביותר של 2022 ואות פתיחה מצוין לשנה חדשה ומלאה בהפתעות. בעולם התזזיתי שלנו ובכלכלה הסוערת והמאתגרת דווקא המתכות היקרות – הפלטינה, הזהב, הכסף והנחושת – נותנות למשקיעים את הביטחון הכלכלי האמיתי שהם מחפשים בשנים האחרונות. בשנה הקרובה עוד ועוד מומחים יקראו למשקיעים בכל הרמות להניח לניירות ערך המגובים במתכות יקרות, ולקנות מתכות פיזיות מהספקים המובילים, לאחסן אותן בכספות ולממש אותן רק בעת הצורך. ואם לא יהיה צורך – תמיד נחמד להסתכל עליהן, לא?

 

להתחיל את השנה ברגל ימין

2023 היא שנה מבטיחה למשקיעים, גם למתחילים וגם לוותיקים. רוצים להשקיע בתבונה ולהבטיח לעצמכם תשואות איכותיות והכנסה יציבה לתקופה ארוכה? דברו עם מומחי ההשקעות של ליברקי והתחילו לתכנן את ההשקעה הבאה שלכם.

טל מנצ’ל
טל מנצ’ל

נעים מאד, שמי טל, סמנכ״ל השקעות 'ליברקי' ישראל. שרת בצה"ל 25 שנים ופרש בדרגת סגן אלוף. בעל ניסיון אישי במגוון השקעות בארץ ובחו“ל, ניהול והובלת פרוייקטים ותקציבים גדולים ומתמחה בתחומים פיננסיים מרכזיים, בכללם מסחר בשוק ההון, ייעוץ משכנתאות וייעוץ ואימון לכלכלת המשפחה.

לשיחת ייעוץ והתאמה עם מומחי ההשקעות שלנו השאירו פרטים

תפריט נגישות