איך לאתר נדל"ן מניב ומה חשוב לבדוק לפני שמשקיעים

בין שאתם מבינים בנדל"ן ויודעים איך למצוא את ההשקעה הנכונה והמניבה, ובין שאין לכם מושג בנדל"ן אך אתם רוצים ליהנות מהכנסה יציבה ובטוחה ולבנות גב כלכלי חזק, אתם ודאי יודעים שנדל"ן הוא אחד מתחומי ההשקעה הבטוחים ביותר, וכשהוא מניב רווחים, הוא באמת יכול לשנות את חייכם לטובה. נדל"ן מניב הוא לא סיסמה סתמית ונדושה אלא כלי עוצמתי להבטחת הכנסה רווחית וליצירת עושר. אם תשאלו כל מומחה להשקעות בנדל"ן, הוא יאמר לכם שנדל"ן מניב – כלומר נכס שמניב תשואות – הוא הסיבה שכל כך הרבה אנשים נמשכים לתחום הנדל"ן ומשקיעים משאבים רבים כדי לאתר פוטנציאל לרווחים והכנסה חודשית קבועה.

אם גם אתם חולמים על גב כלכלי חזק, ויודעים שהדרך הטובה ביותר להבטיח את חוסנכם הכלכלי, היא בהשקעות בנכסים מניבים, המידע הזה הוא בשבילכם. אנחנו בליברקי מאמינים שלפני שמדברים על אסטרטגיות מעשיות להשקעה מוצלחת בנדל"ן, חשוב לרדת לעומקם של הדברים – להבין מהו נדל"ן מניב, איך אפשר להרוויח ממנו כסף, ולמה כדאי להביט מערבה בחיפוש אחר האפשרויות הבלתי מוגבלות לנדל"ן בארצות הברית. מסכימים? אם כן בואו נצלול פנימה לנבכי עולם הנדל"ן, נבין איך לאתר השקעות ממשיות, איך להבטיח את פוטנציאל הרווחים שלהן ואיך להגדיל את הרווחים.

 

רגע לפני שמתחילים – כמה פרטים בסיסיים

אז לפני שנבין מהו נדל"ן מניב, בואו נלמד כמה כללי יסוד להשקעה מוצלחת בנדל"ן ונבדוק איך ליישם אותם בפועל.

  • ראשית, הדרך הטובה ביותר להרוויח מנדל"ן מתחילה ביכולת שלכם להעריך את שוויו של הנכס לא בזמן הקנייה אלא ברגע שתחליטו לממש אותו. משקיעי נדל"ן בכירים יודעים שכדי להרוויח מנכס, צריך לדעת להעריך את השווי שלו בעת מימושו העתידי. היכולת שלכם להעריך את שוויו של הנכס היא הבסיס לרווחים העתידיים שלכם ממנו.
  • שנית, עליכם לדעת אילו תנאים בסיסיים ישפרו את ערכו של הנכס ואילו תנאים בסיסיים יפגעו בו. אתר הנכס (הלוקיישן) הוא תנאי בסיסי שיכול להוסיף לערכו העתידי של הנכס, אך עלול גם לפגוע בו. משקיעי נדל"ן מנוסים יודעים שמלכתחילה כדאי לחפש נכסים באתרים מבוקשים – הן למגורים והן למסחר – ומבינים שרצוי לא לחפש נכסים להשקעה באתרים שאינם מבוקשים.
  • תנאי בסיסי נוסף שיגדיל את ערכו של הנכס הוא הפיתוח שלו. חשוב לדעת שמרבית הנכסים זקוקים לפיתוח ברמה כזאת או אחרת כדי להעלות את ערכם וחשוב להביא את זה בחשבון. עם זאת, גם בלי השקעה מהותית בנכס או בהשקעה מזערית בלבד אפשר להשיג הכנסה חודשית קבועה ויציבה לאורך שנים. כמעט תמיד יש ביקוש לנדל"ן ולכן ניתן להסתמך על דמי השכירות הבסיסיים שהוא יניב. ולכן תחום הנדל"ן כל כך קורץ למשקיעים בארץ ובעולם.
  • ולבסוף, יש סוגים שונים של נדל"ן, ולכל אחד מהם פוטנציאל שונה לרווחים. שני סוגי הנדל"ן העיקריים הם נדל"ן למגורים או נדל"ן למסחר. אפשר להשקיע בכל אחד מהם גם בארץ וגם בחו"ל ולהרוויח הכנסות נאות. עם זאת, נדל"ן למסחר עשוי להניב תשואות שנתיות גדולות יותר מנדל"ן למגורים, אך גם השקעה בו מחייבת היערכות נבונה המבוססת על כללי היסוד להשקעה מוצלחת – על הערכת פוטנציאל הרווחים של הנכס, על מידת הביקוש לאתר הנכס ועל הפיתוח הנדרש בו.
  • גם נדל"ן למגורים וגם נדל"ן למסחר מחייבים עבודת שטח מקדימה ורצינית שתחזק את הביטחון שלכם בהשקעה ותקדם אתכם.

 

מהו נדל"ן מניב?

נדל"ן מניב הוא נכס נדל"ני – דירת מגורים או נכס מסחרי, עסקי או תעשייתי – שמניב רווחים. נכס שערכו מוסיף להון האישי של בעליו ומאפשר להם ליהנות מהכנסה חודשית קבועה. הערך ההוני שיש לנכס מתבסס על ערכו ברגע נתון. ערכו של הנכס כולל את ערך הקרקע, את הביקוש לאזור הנכס, את רמת הפיתוח האזורי, את עבודות ההשבחה והפיתוח בנכס ואת שיעור התשואות שהוא מניב בהווה ועשוי להניב בעתיד.

ההכנסה החודשית הקבועה היא פועל יוצא של ההשקעה בנכס ושל הביקוש לו. ככל שבעל הנכס ישקיע בנכס, כך יגדל הביקוש לו וכך תגדל ההכנסה החודשית שתתקבל ממנו. לא נגזים אם נאמר שההשקעה בנכס חשובה לא פחות מאתר הנכס, ואולי היא חשובה יותר. נכס שנמצא באתר מבוקש, לא יוביל להתעניינות רבה אם הוא מוזנח, והפיתוח שלו מזערי. לעומת זאת נכס שנמצא באתר מבוקש פחות, יוביל בהכרח להתעניינות מרובה אם ניכרים בו השקעה, פיתוח והשבחה. מרבית הנדל"ן יכול להניב רווחים אם מפתחים אותו.

בין שמדובר בנכס למגורים ובין שמדובר בנכס מסחרי כמו חנות, מחסן, בית מלאכה, מפעל או משרד, פיתוח והשבחה הם מילות מפתח בהשקעה מניבה, והם הבסיס להשקעה מוצלחת. אך הפיתוח וההשבחה כשלעצמם תלויים גם בכיתוּת הרגליים של אנשי הנדל"ן בשטח וגם בעבודת המחקר המעמיקה שקודמת לאיתור הנכס ולהערכת הרווחים העתידיים הגלומים בו.

נדלן מניב

 

איך מרוויחים כסף מנדל"ן מניב?

עיקר הכסף שמשקיעי נדל"ן מרוויחים מגיע מהתשואות החודשיות והשנתיות שלו. משקיעי נדל"ן מנוסים יודעים שעבודת המחקר שמקדימה להשקעה כוללת את בדיקת התשואה הפוטנציאלית של הנכס ומתבססת על הביקוש לנכס ועל התשואה שהנכס הניב לפני ההשקעה. התשואה הפוטנציאלית היא הרווח שהנכס מניב בקביעות מדי חודש בחודשו. הרווחים החודשיים מהנכס הם כמובן דמי השכירות שמשלמים השוכרים לבעלי הנכס. כדי להבטיח שדמי השכירות יניבו רווחים לבעלי הנכס, הם צריכים להיות גבוהים יותר מההחזר החודשי של הלוואת המשכנתה או מההוצאות החודשיות הכרוכות באחזקת הנכס או בפיתוח שלו.

 

איך משקיעים בתבונה בנדל"ן?

משקיע נבון לא שוכח את הסיכונים האפשריים בהשקעה ומשקלל אותם במערך השיקולים שלו. כל השקעה טומנת בחובה סיכון, וסיכון בכל רמה מחייב היערכות מקדימה והכנה. אז מהו סיכון בנדל"ן? סיכון בנדל"ן כולל אובדן הכנסה והפסד כספי. לא תמיד אפשר להתכונן לכך – והמשבר העולמי של השנתיים האחרונות הוכיח לנו את זה. אך המשקיע הנבון יודע שתמיד קיים סיכון ולכן חייבים להביאו בחשבון ולהיערך למשבר. סיכון בנדל"ן כולל בין השאר ירידה בביקוש לנכס או ירידה בביקוש לאתר הנכס, היעדר פיתוח אזורי או השקעה פחותה בתשתיות האזוריות, הוצאות בלתי צפויות שצצות בעת עבודות הפיתוח וההשבחה של הנכס, אסונות טבע, משברים עולמיים וכיוצא באלה. אומנם נדל"ן נחשב מאז ומתמיד להשקעה סולידית שמניבה רווחים בכל מצב, אך דווקא הניסיון של השנתיים האחרונות מוכיח שמודעות למשברים וסיכונים מייצרת אורך רוח החיוניים לעולם ההשקעות.

משקיע נבון גם לא שוכח שעליו להתאים את ההשקעה ליכולות הכלכליות שלו. לשם כך הוא חייב להבין הלכה למעשה מה נדרש ממנו בתהליך – כמה הון הוא צריך להקצות להשקעה בנכס עצמו, ואילו עלויות נוספות כרוכות בעסקת הרכישה עצמה.
עלויות נוספות יכולות להיות אגרות למיניהן, היטלי המיסוי הנהוגים במדינה וכן תשלום לסוכני נדל"ן לעורכי דין, לשמאים ולמהנדסים. מלבד העלויות הנוספות הללו יש להביא בחשבון את ההשקעה הנדרשת לפיתוח הנכס ולהשבחתו לאחר הרכישה וכן את עלויות החזקת הנכס והטיפול בו. מדובר בהוצאות בלתי נמנעות ומחויבות המציאות. השקעה בנדל"ן היא הרבה יותר מתשלום חד־פעמי בעבור הנכס. השקעה בנדל"ן אינה השקעה חד־פעמית, היא השקעה מתמשכת המחייבת את היערכותו של המשקיע ואת מחויבותו. אז לפני שאתם נכנסים להשקעה בנכסים מניבים, בדקו את הסיכון הכרוך בה ואת ההיתכנות הכלכלית שלה והבטיחו לעצמכם הכנסה קבועה, יציבה ורווחית.

 

לכו מערבה – להשקיע בנדל"ן אמריקני ולהצליח בגדול

בעשורים אחרונים משקיעי נדל"ן ישראלים רבים צועדים מערבה, ויש לכך סיבה מצוינת. נדל"ן מניב בארה"ב הוא הניגוד המושלם לנדל"ן בישראל. למה? משום שמחירי הנכסים בישראל לא מפסיקים להאמיר, והתשואות שהם מניבים לא מפסיקות להישחק. השחיקה המהותית ברווחים מהנדל"ן המקומי וחוסר האיזון בין גובה ההשקעה לתשואות שהיא מניבה, אינם חומקים מעיניהם החדות של משקיעי הנדל"ן המנוסים, ולכן אך טבעי שהם יחפשו פתרונות מעשיים בניסיון לאזן שוב את מה שכבר מזמן יצא מאיזון בישראל. שוק הנדל"ן האמריקני מציע את החלופה המעשית הטובה ביותר, ומשקיעים שמתמחים בנדל"ן אמריקני, מנצלים את החלופה הזאת עד תום.

 

איך מוצאים נדל"ן אמריקני מניב?

כדי למצוא נדל"ן מניב בארה"ב צריך הרבה יותר מאינטואיציה ומחוש להשקעות מוצלחות. כדאי ורצוי להתייעץ עם חברות המתמחות בהשקעות נדל"ן בארצות הברית ולהיעזר בהן. נדל"ן איכותי שיש לו פוטנציאלי ממשי לרווחים, אפשר למצוא רק אחרי שמכתתים רגליים בשטח, מדברים עם בעלי נכסים, עם סוכני נדל"ן מקומיים ועם אנשי מקצוע שמבינים עניין; רק לאחר שלומדים את שוק הנדל"ן האמריקני על בוריו, את דרישותיהן של הרשויות ואת היטלי המס המושתים על משקיעי נדל"ן; ורק לאחר עבודה משותפת עם הצוותים שנמצאים בשטח, מאתרים נכסים איכותיים ומנהלים את המשא ומתן הראשוני עם המוכרים.

בכל הנוגע לאיתור הנכס הטוב ביותר והשקעה מוצלחת בו, הרי שגם בארצות הברית אין לוותר על פנייה לאזורים מבוקשים ועל הערכת פוטנציאל הרווחים העתידיים. לפני שמשקיעים בנדל"ן אמריקני, רצוי גם לאפיין את אוכלוסיית השוכרים המקומית, את איכותה, את היציבות הכלכלית שלה ואת יכולתה לעמוד במשברים כלכליים ככל שיהיו. כדאי לפנות לאזורים שבהם מתגוררת אוכלוסייה חזקה ויציבה וכך להבטיח הכנסה קבועה ויציבה.

נדלן מניב בארהב

 

להישאר עם שתי רגליים על הקרקע

ישראלים רבים שמשקיעים בנדל"ן אמריקני יודעים שגם אם חברת ההשקעות עושה בשבילם את העבודה הקשה ומקילה עליהם בתהליך איתור הנכס, ההשקעה בו, הפיתוח שלו ואחזקתו השוטפת, הם עדיין צריכים להישאר עם שתי רגליים על הקרקע. לא כל חברת השקעות שמבטיחה לכם נכס מהחלומות בעלויות חלומיות ובתשואה שנתית חלומית, אכן רוצה או יכולה לספק לכם סחורה חלומית. למה הכוונה בסחורה חלומית? הכוונה היא להתקשרות חוזית מכובדת וראויה ששומרת עליכם ועל הכסף שלכם ולנכס איכותי ומשופץ במחירי שוק מציאותיים.

בדקו היטב כל פיסת מידע שאתם מקבלים מחברת ההשקעות, התייעצו עם משקיעי נדל"ן נוספים שמבינים עניין, נסו לערוך מחקר עצמאי משלכם ובחנו את טיבה של ההשקעה לפני ולפנים. אל תסמכו על אף אחד בעיניים עצומות. נדל"ן אמריקני הוא הזדמנות מצוינת להשקעה, אך כמו בכל השקעה גם כאן נדרשים ערנות ותבונה.

 

ליברקי – להשקיע בנדל"ן אמריקני עם האנשים המובילים בשטח

אנו בליברקי מאמינים בשקיפות מלאה בעבודה המשותפת עם המשקיעים, בהנגשת המידע במלואו ובהתייעצויות תכופות עם המשקיעים. הנהלת החברה לא מוותרת על המקצוענים שבשטח ומאתרת באמצעותם את הנכסים הטובים ביותר בשבילכם. הניסיון מלמד אותנו שלפני שמשקיעים בנדל"ן, צריך להשקיע באנשים הנכונים והמתאימים שיעשו הכול כדי לאתר את הנכס הנכון, לפתח אותו, להשביח אותו ולתחזק אותו. כי רק השקעה מוצלחת באנשים מאפשרת השקעה מושכלת בנכסים, ורק השקעה מושכלת בנכסים מבטיחה רווחים מהותיים ותשואות מיטביות.

אנחנו בליברקי הבנו עם השנים שהמשקיעים שלנו מחפשים שקט ושואפים לחירות כלכלית. לשם כך יצרנו עבורם מסלולי השקעות שונים עם אפשרויות השקעה החל מ-100,000 דולרים. מסלולי ההשקעות שלנו רותמים את הידע המקצועי הרב שצברנו בתחום הנדל"ן בארה"ב יחד עם מבנה משפטי ומיסוי שנבנו על ידי עורך דין ורואה חשבון על מנת למקסם את ההגנה על השותפים שלנו בקרן, כלומר אתם הלקוחות.

השקעות מסוג זה מנטרלות את החשש מהוצאות בלתי צפויות ומאפשרות למקסם רווחים על ידי ניצול החוזקה של הפלא השמיני של העולם – אפקט ריבית ד'ריבית.

חושבים על השקעה בנדל"ן איכותי בארצות הברית? רוצים לחזק את הגב הכלכלי שלכם?
דברו איתנו, ויחד נמצא דרך לשפר את הרווחים שלכם מנדל"ן.

חננאל אלבו
חננאל אלבו

נעים מאוד, שמי חננאל, משקיע בנדל״ן בארה״ב. חי ונושם את העולם המרתק הזה כבר קרוב לעשור. בנוסף, אני מלווה אנשים ומשפחות בתהליכי השכלה פיננסית.
אני נשוי ואב ל־4, חובב ספורט ונגרות, מתנדב כנהג אמבולנס וכחובש.

תפריט נגישות